Naczelny rabin Izraela o Murzynach: Małpy

Aktualizacja: 2018-03-23 1:49 pm

INFO: Podczas swego cotygodniowego kazania sefardyjski naczelny rabin Izraela nazwał czarnoskórych “małpami”.

Rabin Yitzhak Yosef rozprawiał o żydowskich aspektach błogosławieństwa. W tym kontekście wspomniał o błogosławieństwie wypowiedzianym na widok “niezwykłego stworzenia”, powołując się na przykład spotkania na ulicy w Ameryce z czarną osobą, która miała 2 białych rodziców. Wg Ynet, rabin odniósł się do czarnych ludzi przez obraźliwe hebrajskie słowo “kushi”, a następnie określając czarną osobę jako “małpę”. Jak podało biuro rabina, jego porównanie było cytatem z Talmudu.

Źródło: forward.com

Opracował: BL 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100610 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]