Aktualizacja strony została wstrzymana

Młody Izraelczyk znieważył pomnik ofiar w KL Birkenau. Co dla Żydów naprawdę znaczy Holokaust?

Młody Żyd znieważył pomnik ofiar w KL Birkenau na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. 19-letni Izraelczyk oddał mocz na monument. Sprawca po zatrzymaniu dobrowolnie poddał się karze.

19-letni obywatel Izraela został zatrzymany w środę. Według świadków „miał oddać mocz na schody” pomnika ofiar obozu. Monument znajduje się pomiędzy ruinami dwóch największych krematoriów w byłym niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau. Całe zdarzenie widział jeden z przewodników.

Sprawcę ujęła straż Muzeum, która przekazała go policji. Młody Żyd przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Służby nie ujawniły jakiego rodzaju była to kara. Polskie prawo stanowi, że „Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”. Wiadomo jednak, że Izraelczyk po przesłuchaniu został zwolniony.

To nie pierwszy chuligański wybryk w Muzeum Auschwitz. Rok temu 12 osób rozebrało się do naga i próbowało skuć ze sobą kajdankami przed historyczną bramą główną byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Napis „Arbeit macht frei” sprawcy zasłonili napisem „love” i złożyli w ofierze owcę. Akcja miała mieć antywojenny wydźwięk. Sprawcy zostali ukarani.

Znieważony przez Żyda Międzynarodowy Pomnik Ofiar Obozu upamiętnia co najmniej 1,1 mln osób, głównie Żydów, ale również Polaków, Romów i osób innej narodowości, których Niemcy zgładzili w obozie.

Źródło: tvp.info

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-03-22) | http://www.pch24.pl/mlody-izraelczyk-zniewazyl-pomnik-ofiar-w-kl-birkenau--co-dla-zydow-naprawde-znaczy-holokaust-,59081,i.html

Skip to content