Żydowska gazeta zmanipulowała słowa premiera Morawieckiego. Jest reakcja polskiej ambasady

Aktualizacja: 2018-03-9 11:14 am

Jacek Chodorowicz, ambasador RP w Izraelu wystosował list do redaktora naczelnego dziennika „Jerusalem Post”, w którym potępił manipulacje żydowskiej gazety zawarte w opublikowanym w czwartek artykule pt. „Polski premier dumny z wydarzeń, które doprowadziły do antyżydowskiej nagonki w 1968”. 

Tekst opublikowany w żydowskim dzienniku dotyczył wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego podczas debaty „Marzec’68. Ogólnopolski Ruch Społeczny Przeciwko Komunizmowi” zorganizowanej 7 marca na Uniwersytecie Warszawskim.

Polski premier powiedział podczas swojego przemówienia, że „Marzec’68 dla Polski, Polaków którzy walczyli o wolność powinien być powodem do dumy”. Pomimo iż Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu kilkukrotnie podkreślał, że Marzec’68 był polskim zrywem wolnościowym, z którego narodziła się później „Solidarność”, to dziennik „Jerusalem Post” całkowicie zmanipulował jego słowa.

„Uwaga polskiego premiera o poczuciu dumy wydaje się być odniesieniem do studenckiego zrywu, po którym doszło do antyżydowskiej nagonki sterowanej przez komunistyczne władze. Studencki sprzeciw wybuchł po relegowaniu z uniwersytetu dwóch studentów pochodzenia żydowskiego, Adama Michnika i Henryka Szlajfera”, napisał „Jerusalem Post”.

Jacek Chodorowicz, w wystosował liście do redaktora naczelnego „Jerusalem Post” napisał, że artykuł zamieszczony w gazecie jest „niedopuszczalną manipulacją”. Dyplomata domaga się wprowadzenia odpowiednich poprawek i sprostowań do artykułu.

Źródło: rp.pl

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100330 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]