Aktualizacja strony została wstrzymana

Żydom prawda musi się opłacać!

OPINIA: Polski ksiądz Henryk Zieliński stwierdził na antenie TVP Info, że dla Żydów prawda to cokolwiek, co im się opłaca finansowo.

Duchowny uważa, że Żydzi zawsze chcą, aby prawda była zgodna z interesami Izraela.

– To zupełnie inny system wartości, inna koncepcja prawdy. Dla nas prawda oznacza zgodność tego, co mówię, z faktami. Dla Żyda prawda oznacza zgodność tego, co on mówi, z dobrem przez niego pojętym. Jeśli Żyd jest religijny, to prawda oznacza coś, czego Bóg chce. Jeśli jest to Żyd niereligijny, to prawda jest czymś subiektywnym, albo prawdą będzie to, co będzie służyło interesom Izraela. Żydzi mają taki swój gatunek literacki – hagada – często te opowieści nie mają nic wspólnego z faktami. Jeśli my zwracamy na to uwagę, że to nieprawda, to mamy takie reakcje, jakie mamy – powiedział ks. Zielinski.

W reakcji Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce wystosował w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zobacz także: Ks. Małkowski: Żydów nie interesuje prawda

Źródło: www.jpost.com

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (28-02-2018)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Reakcja Żydów (Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce) jest kolejnym przykładem bardzo pasującym do wypowiedzi księdza Zielińskiego: Żydzi buntują się gdy ktoś stwierdza stan faktyczny, czyli zgodność z prawdą. Przecież cały system wartości pobiblijnego judaizmu – czyli tego z czym ludzkość ma do czynienia od circa 2 tysięcy lat – opiera się na Talmudzie, czyli najbardziej rasistowskiej księdze spisanej ludzką ręką, gdzie właśnie obowiązuje etyka sytuacyjna i gdzie prawda nie liczy się – chyba, że w danym momencie Żyd będzie miał z tego korzyść, materialną czy inną.

 


 

Ks. Zieliński odpowiada Żydom: aby rozmawiać, trzeba zrozumieć różnice kulturowe i mentalne

Po tym jak Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP złożył do KRRiT skargę na ks. Henryka Zielińskiego za jego słowa dotyczące różnych koncepcji prawdy wyznawanych przez Żydów, kapłan odniósł się do sprawy. – Nie dajmy się zwariować. Trzeba zrozumieć różnice kulturowe i mentalne – powiedział. 

Ks. Zieliński skomentował skargę żydowskiej organizacji w „Salonie Dziennikarskim”. W tym samym programie wcześniej padły jego słowa, na które Żydzi postanowili się poskarżyć do KRRiT. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Nie dajmy się zwariować. Jeśli ja powiem, że Żydzi modlą się inaczej niż my, bo zakładają czapki, a u nas, jak wchodzi się do kościoła, to zdejmuje się czapkę, że czytają książki od drugiej strony niż my, to czy jest to antysemityzm? Trzeba zrozumieć różnice kulturowe i mentalne, żeby zacząć rozmawiać. Tak samo, jak trzeba wiedzieć, że w Wielkiej Brytanii jeździ się po lewej stronie – skomentował ks. Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

Goście programu rozmawiali też o obchodach Marca’68 i próbie monopolizacji debaty przez środowiska liberalne, także tej odbywającej się na uczelniach. Ks. Zieliński pytany o tę sprawę zauważył, że przykładów uderzających w wolność debaty akademickiej jest w Polsce wiele.

W tym kontekście przypomniał o odwołaniu wykładu znanego psychoterapeuty, który na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu miał mieć wykład na temat próby wyprowadzania z zachowań homoseksualnych. – Takich przykładów jest bardzo dużo. Przyznaję, że jest to dla mnie kluczem do zrozumienia tej sytuacji – ocenił ks. Zieliński.

Warto pamiętać, że liberalne środowiska wielokrotnie próbowały nie dopuścić do głosu takie osoby jak choćby Paul Cameron, zajmujący się problemem homoseksualizmu, czy Rebekę Kiessling, prawnika i działacza pro life. Problemów z organizacją spotkań nie mają osoby mówiące o reinkarnacji.

Źródło: wpolityce.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-03-03)

 


 

Skip to content