Jonny Daniels znów radzi Polakom. Jest przeciwny ustawie o IPN

„Musicie wyjść z tej spirali śmierci” – radzi Polakom Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths. Cóż to oznacza? Otóż wezwanie do akceptacji stanowiska prezentowanego przez stronę żydowską połączone z wyjaśnianiem polskich racji.

„Znów powiem szczerze: może powinniśmy przestać o tym rozmawiać i skupić się wyłącznie na przyszłości. Z tego konfliktu chyba nie ma wyjścia. To sprawa zwyczajnie zbyt drażliwa. A jeśli Polska chce jednak mówić o swoich racjach, to musi to robić w sposób maksymalnie spokojny. Uchwalenie ustaw takich jak ta o IPN nie jest żadnym rozwiązaniem. Oczywiście wiem, dlaczego ta ustawa powstała i że trzeba walczyć z określeniem polskie obozy śmierci, ale można to było zrobić w sposób o wiele bardziej inteligentny i spokojny” – mówi w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi, Jonny Daniels.

Prezes fundacji From the Depths od dłuższego czasu bryluje na „prawicowych salonach”. Jego spotkania z prominentnymi działaczami PiS, w tym Jarosławem Kaczyński, odbiły się szerokim echem w mediach. Jednak Daniels nie stroni także od afiszowania się zdjęciem z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem PO na prezydenta Warszawy.

Wielkie poruszenie wzbudził także jego twitterowy wpis dotyczący Grzegorza Brauna. Prezes fundacji From the Depths stwierdził, że reżyser powinien zniknąć z życia publicznego i oskarżył go o antysemityzm. Grzegorz Braun odniósł się do całej sprawy na łamach PCh24.pl – Jonny Daniels chce wyeliminować Brauna? Reżyser odpowiada!

Jak wynika z rozmowy opublikowanej w „Sieci” głos i opinie Jonny Danielsa mogą już wrótce docierać do jeszcze szerszego grona. Trwają bowiem, jak mówi Daniels, rozmowy na temat jego cotygodniowego programu na antenie Radia Maryja.

W rozmowie pojawi się m. in. wątek wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium przypomniał, że trakcie II wojny światowej „byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze, czy ukraińscy”.

Daniels pytany, czy Polacy w przeciwieństwie do żydów mają akceptować odpowiedzialność całego narodu za nikczemne czyny jednostek w czasie II wojny mówi wprost:  „Może to nie jest sprawiedliwe, ale tak jest. Ja już więcej rozumiem, bo jestem w Polsce od pięciu lat. Dla wszystkich Żydów, którzy nie mają tego doświadczenia, to brzmi fatalnie, okropnie. To najgorsza rzecz, jaką można powiedzieć”.

Rozmówca „Sieci” dopytywany, czy oznacza to, że Żydzi mogą mówić o granatowej policji, a Polacy nie mogą mówić o policji żydowskiej odpowiada bez ogródek: „Jeśli chcecie znać prawdę, jeśli chcecie wiedzieć jaka jest wrażliwość żydowska, to tak właśnie jest”.

„Żydzi postrzegają siebie jak czyste ofiary. Dla nas policja żydowska to ludzie, którzy stawali w obliczu strasznych wyborów i którzy robili to, co robili, żeby przetrwać, żeby ocalić życie. Też byli ofiarami. Tego przekonania nie przełamiecie”.

Jak przekonuje Daniels, promowanie przez Polskę, w odpowiedzi na krytykę ustawy o IPN, postaci takich jak Jan Karski, czy Irena Sendlerowa, nie przynosi pożądanych skutków, gdyż „postrzegane jest jako propaganda”. „Prawda jest taka, że społeczność międzynarodowa chce od Polski usłyszeć jedno zdanie: tak, byli wśród nas źli ludzie” – mówi.

„Jeśli wy na oskarżenia odpowiadacie, że byli przecież również źli ludzie wśród Żydów, to dotykacie najwrażliwszego nerwu ze wszystkich. Dla nas Żydów jest to nie do zaakceptowania. Bo my straciliśmy 6 mln Żydów” – podkreśla Daniels.

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-02-26)

 


 

„Oderwać Auschwitz od Polski” – skandaliczna „propozycja” Danielsa

Kreowany na „umiarkowanego”, Jonny Daniels w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” zasugerował potrzebę dokonania zamachu na integralność terytorialną Polski.

– Muzeum w Auschwitz powinna zarządzać międzynarodowa instytucja, mająca własną straż. Chodzi o to, by te miejsca maksymalnie oderwać od współczesnej Polski. Moim zdaniem to nie wy powinniście też płacić za ich utrzymanie – powiedział Jonny Daniels.

I co jeszcze? Może tereny po dawnym getcie warszawskim też należałoby „oderwać od współczesnej Polski”? I oczywiście zorganizować „eksterytorialne” lotnisko, połączone z gettem i obozem oświęcimskim eksterytorialnymi autostradami, by turyści z Izraela mogli odwiedzać je bez konieczności odwiedzania współczesnej Polski.

Za: MagnaPolonia.org (26 lutego 2018)

 


 

Skip to content