Braterska wizyta. Wielki mistrz francuskiej masonerii odwiedził Izrael i żydowskich wolnomularzy

Aktualizacja: 2018-02-24 9:46 am

W Izraelu z „braterską wizytą” przebywał Philippe Foussier, Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji (GODF). Udał tam się na zaproszenie trzech działających w Izraelu masońskich lóż obediencji Grand Orient de France, co świadczy o sile i wadze francusko-żydowskiej współpracy masońskiej.

Z okazji wizyty Philippe Foussier udzielił wywiadu izraelskiej telewizji i24News. Podkreślił w nim wagę masońskiej wizyty, która jego zdaniem miała „szczególny wymiar”.

Wyjaśniał również, że francuska masoneria odwołuje się do Świątyni Salomona (Temple de Salomon), która jest – jak wiadomo – istotnym elementem żydowskiej historii.

Francuski mason odwiedził również Muzeum Holokaustu w Jerozolimie, Yad Vashem.

FLC

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100070 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]