Komunia Święta nie dla polityka popierającego aborcję! Doskonała decyzja amerykańskiego biskupa

Biskup Thomas Paprocki podjął odważną, ale i niezwykle potrzebną decyzję, którą pokazał, że są na świecie duchowni poważnie podchodzący do Najświętszego Sakramentu. Biskup Springfield ogłosił, że senator Partii Demokratycznej Richard Joseph Durbin nie będzie dopuszczany do Komunii Świętej z powodu niekatolickich poglądów.

Richard Joseph Durbin jest diecezjaninem biskupa Paprockiego. Właśnie dlatego hierarcha mający polskie pochodzenie mógł wypowiedzieć się w sprawie praktyk religijnych formalnie katolickiego polityka, który swoją postawą zerwał łączność z Kościołem i Jego nauczaniem.

Senator Durbin wraz z grupą 13 innych senatorów-katolików głosował niedawno przeciw zakazowi aborcji po 20. tygodniu ciąży – informuje Jarosław Dudała na gosc.pl.

To zachowanie oraz inne, wcześniejsze głosowania, wyłączyły Durbina z jedności z nauczaniem Kościoła na temat życia, dlatego też polityk nie może przystępować do Najświętszego Sakramentu. Biskup Thomas Paprocki powołał się przy tym na kanon 915 Kodeksu Prawa Kanonicznego. „Do Komunii Świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim” – czytamy w tym punkcie prawa kościelnego.

Biskup Paprocki napisał, że demokratyczny senator nie będzie dopuszczany do Komunii Świętej tak długo, aż nie wyrazi żalu z powodu swojego grzechu. Decyzja, jak zauważa sam hierarcha, nie ma jednak na celu karania. Chodzi w niej o umożliwienie politykowi przemiany swojego serca.

Jak przypomina Jarosław Dudała, podobne stanowisko zajął w roku 2013 papież Franciszek, gdy w liście do biskupów ze swojej ojczyzny pisał o braku możliwości przyjmowania Najświętszego Sakramentu, gdy czynem lub słowem działa się przeciwko Bożym Przykazaniom – zwłaszcza gdy popiera się aborcję, eutanazję lub inne zbrodnie przeciwko życiu i rodzinie.

Źródło: gosc.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-02-23) | http://www.pch24.pl/komunia-swieta-nie-dla-polityka-popierajacego-aborcje--doskonala-decyzja-amerykanskiego-biskupa,58481,i.html

Skip to content