Antypolski paszkwil, sprofanowane godło. Tak „The Washington Times” walczy o „prawdę”

Antypolska kampania w Stanach Zjednoczonych trwa w najlepsze, a jej uczestnicy wykazują się coraz większą „kreatywnością” w szerzeniu rasistowskiego antypolonizmu. Tym razem na łamach internetowego wydania dziennika „The Washington Times” opublikowano opinię rabina Menachema Levine’a, który wprost oskarża Polaków o czynny udział w zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej. To jednak nie wszystko, tekst zilustrowano grafiką, na której widać swastykę na tle… polskich barw narodowych. 

„Czemu nowe polskie prawo o Holokauście to kpina?” – tak Levine zatytułował swój felieton, opublikowany we wtorek 20 lutego na stronie internetowej „The Washington Times”. Rabin podkreśla w nim, że nowelizacja ustawy o IPN to tak naprawdę „zbiór sztuczek odgrywanych na prochach milionów Żydów pomordowanych w Holokauście”, a jej celem jest „delegalizacja możliwości oskarżenia Polski o współudział w nazistowskich zbrodniach doby Holokaustu”.

Levine przyznał, że używanie określenia „polskie obozy śmierci” jest błędem i że wielu Polaków cierpiało z powodu nazistowskiej agresji. Dodał także, że wśród Polaków znaleźli się „nieopisanie odważni i dobrzy” ludzie, którzy „ryzykowali własne życie, i życie tych, których kochali”, aby ratować Żydów. To wszystko jednak zdaniem rabina jest nieważne. Dlaczego? Ponieważ, jak zaznaczył żydowski publicysta „to za sprawą Polaków nazistowski Holokaust był możliwy w Polsce”.

„Bez współpracy z lokalnymi mieszkańcami, którzy czasami pasywnie obserwowali, a wielokrotnie z entuzjazmem wspierali, program masowego mordu był możliwy” – stwierdził Levine.

„Niemal wszystkie obozy zagłady w okupowanej Europie zostały zbudowane w Polsce. Nie było krematoriów i komór gazowych w okupowanej Francji, Belgii, Holandii, Grecji, Bułgarii, Luksemburgu, Norwegii, Danii, Czechosłowacji, ani żadnym innym kraju podbitym przez niemieckich żołnierzy. Auschwitz, Birkenau, Chełmno, Majdanek, Sobibor, Treblinka i inne zostały wybudowane w Polsce. Dlaczego?” – zapytał rabin i od razu udzielił odpowiedzi: „ponieważ naziści  wiedzieli, że Polacy od wieków są antysemitami”.

W jego ocenie, to doprowadziło nazistów do przekonania, że Polacy nie będą protestowali przeciwko zbudowaniu na ich ziemi obozów śmierci dla Żydów. „Historia pokazała, że mieli rację” – podsumował Żyd, przekonując jednocześnie, że „bazując na wrodzonym antysemityzmie Polaków”, naziści „rekrutowali” wśród nich strażników do gett i pracowników kolei do obsługi transportu Żydów.

Źeby tego było mało oprócz porażających kłamstw zawartych w tekście Levine’a, felieton został okraszony skandaliczną grafiką, na której widnieją polska flaga i godło, spod których prześwituje nazistowska swastyka. Zamieszczony na niej wałek do malowania sugeruje, że Polacy próbują zamazać „prawdę” i stawiać się w szeregu ofiar, kiedy w rzeczywistości są zbrodniarzami, antysemitami i mordercami Żydów.

Sprawę skomentował na Twitterze Sebastian Kaleta – były rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości. „Mam nadzieję, że MSZ przygotowuje stanowczą reakcję, a PFN już szuka kancelarii w USA. Btw. MKiDN podpisywał porozumienie z Dentons, że będzie na świecie w takich sprawach pro bono wspierać Polskę. Ta grafika to dekady bierności elit III RP. Moje pokolenie bierne nie będzie” – napisał.

źródło: „The Washington Times”, wprost.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-02-23)

 


 

„Brednie utrwalające mit, że Polacy są gorsi od Niemców”. MSZ odpowiada „The Washington Times”

Piotr Wilczek, ambasador RP w USA skierował list do redakcji „The Washington Times”, w którym zaprotestował przeciwko kłamliwemu i antypolskiemu tekstowi autorstwa rabina Menachema Levine’a, jakie ukazał się we wtorek w internetowym serwisie gazety. Żydowski publicysta stwierdził m.in., że nazistowskie obozy koncentracyjne wybudowano w Polsce, ponieważ „naziści  wiedzieli, że Polacy od wieków są antysemitami” i chętnie wezmą udział w zagładzie Żydów.

To jednak nie wszystko. Felieton zatytułowany „Dlaczego polska nowa ustawa o Holokauście jest kpiną?” oprócz skandalicznych kłamstw został okraszony przerażającą grafiką, na której widnieją polska flaga i godło, spod których prześwituje nazistowska swastyka. Zamieszczony na niej wałek do malowania sugeruje, że Polacy próbują zamazać „prawdę” i stawiać się w szeregu ofiar, kiedy w rzeczywistości są zbrodniarzami, antysemitami i mordercami Żydów.

List polskiego dyplomaty został opublikowanym na portalu „The Washington Times”. Wilczek nazwał artykuł  Levine’a „bredniami utrwalającymi nieśmiertelny mit, że Polacy są gorsi od Niemców”.

Ambasador RP w USA zacytował w swym piśmie znaną badaczkę historii Holokaustu prof. Deborah Lipstadt z Uniwersytetem Emory w stanie Georgia, a w przeszłości członkini rady Muzeum Pamięci Holokaustu w Waszyngtonie: „wiele osób, wśród nich głównie Żydzi, wierzy w te brednie, że Niemcy stworzyli obozy śmierci w Polsce dlatego, że Polacy będą zadowoleni, widząc mordowanie Żydów. Osoby te zapominają, że dla Niemców Auschwitz był niemiecki”.

„Poparcie bądź sprzeciw wobec polskiej ustawy antydefamacyjnej nie uprawniania nikogo do propagowania fałszerstw bądź nienawiści” – podkreślił Wilczek i dodał, że ilustracja towarzysząca tekstowi Levine’a jest „wulgarna”. Ambasador przypomniał, że „Polska przetrwała pięć lat pod niemiecką okupacją, a polski rząd na uchodźstwie i Państwo Podziemne nigdy nie przestały walczyć z nieludzką polityką nazistowskich Niemiec”. Między innymi właśnie dlatego rysunek ilustrujący felieton rabina jest „nie do przyjęcia”.

Źródło: interia.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-02-23)

  • Artykuł Menachem Levine w The Washington Times – tutaj
  • List Ambasadora do The Washington Times – tutaj

 


 

Premier Morawiecki dla Bloomberg: ustawa o IPN obnaża narastającą falę antypolonizmu

Amerykański portal Bloomberg L.P. opublikował wywiad z Mateuszem Morawieckim, w którym premier broni polskiego stanowisko wobec nowelizacji ustawy o IPN. Morawiecki ocenił, że międzynarodowe protesty obnażają tylko narastającą falę antypolonizmu.

Premier Morawiecki zaznaczył też, że poddanie ustawy o IPN ocenie przez Trybunał Konstytucyjny jest okazją, by zwrócić uwagę na nieporozumienia czy niewłaściwe sformułowania czy wyjaśnienie niektórych terminów. I takie usterki nowelizacji zostaną szybko poprawione przez parlament.

Premier zapowiedział, że nie powstrzyma wysiłków jego rządu zmierzających do naprawienia wizerunku Polski, a jednym z narzędzi jest właśnie możliwość karania za kłamliwe sugestie jakoby Polska była odpowiedzialna za ludobójstwo.

Z polskiego punktu widzenia sytuacja się pogarsza(…) Niektórzy ludzie mówią, że Polacy byli gorsi od nazistów co jest całkowicie błędnym przedstawieniem faktów, całkowitym niezrozumieniem historii tego co się stało na polskiej ziemi – powiedział Morawiecki.

Premier przypomniał też wpadkę byłego prezydenta USA Baracka Obamy, który podczas ceremonii uhonorowania pośmiertnie Jana Karskiego użył błędnego określenia „polskie obozy śmierci”. Zdaniem Morawieckiego, jeśli tego typu błędy dotykają głowy państwa, to jest to dla Polski sygnał alarmowy. Świadczy o nabieraniu na sile „antypolonizmu z powodu braku reakcji ze strony Polski, lub słabości takiej reakcji przez ostatnie 10 lat”.

Źródło: onet.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-02-23)

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content