Patriot Act szuka terrorystów: Zamrożono konto bankowe zakonnic

Aktualizacja: 2006-02-15 12:00 am

Zakonnice z zakonu Benedyktynek Holy Name Monastery w miejscowości St. Leo na Florydzie, poczuły smak nowej ustawy Patriot Act, gdy na tydzień zamrożone zostało Zakonowi konto bankowe. Siostra Jean Abbott wyznaje z przerażeniem, iż “Jeśli zdarzyło się to nam, to może zdarzyć się każdemu.”
Siostra Abbot wyjaśnia, że cały problem rozpoczął się, gdy okazało się, że teczka dokumentacyjna konta bankowego nie zawierała kopii dokumentu ze zdjęciem osoby, która otwierała konto. Była nią 80-letnia zakonnica. “Niewątpliwie – międzynarodowy szpieg” – ironicznie komentuje siostra Abbott.

Wobec surowych przepisów Patriot Act, które – jak oficjalnie sie twierdzi – maja za zadanie “walke z terroryzmem”, mozliwe sa konfiskaty majatku, kont bankowych, itp.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]