USA, Brazylia: Zlikwidowano międzynarodowy gang przestępców finansowych, kierowany przez izraelskiego Żyda

Aktualizacja: 2008-03-25 12:58 pm

Główne biuro Federalnego Biura Śledczego FBI w Waszyngtonie poinformowało o wynikach międzynarodowej akcji, w której zatrzymano na Florydzie oraz w Brazylii grupę przestępczą kierowaną przez żydowskiego “biznesmena”, Doron Mukamal, legitymującego się paszportem izraelskim.

Jak informuje prasa brazylijska, policja federalna PA aresztowała w Sao Paulo 17 osób podejrzanych o prowadzenie firm telemarketingowych wyłudzających pieniądze poprzez kreowanie nieuczciwych transakcji finansowych za pomocą skomplikowanych przelewów bankowych, i transakcji giełdowych, wyłudzanie pieniędzy od inwestorów i tworzenie tzw. firm-wydmuszek (m.in. firmy o nazwie Heritage Financial), mających na celu oszukanie kontrahentów.

W ciągu ostatnich trzech lat, międzynarodowi inwestorzy zostali oszukani na co najmniej 50 milionów dolarów. W wyniku przeprowadzonej w Brazylii operacji o kryptonimie “Operacao Pirita”, zdołano zabezpieczyć 17 pistoletów, 17 samochodów, narkotyki, jeden dom i co najmniej 1,5 miliona dolarów w gotówce i biżuterii.

W akcji ze strony amerykańskiej uczestniczyli funkcjonariusze FBI, Wydziału Inspekcji Poczty Amerykańskiej, Komisji Papierów Wartościowych (Securities and Exchange Commission – SEC), biura Prokuratora Generalnego stanu New Jersey oraz innych instytucji.

Aresztowanym grozi kara do 20 więzienia.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1860 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]