Aktualizacja strony została wstrzymana

Perfidna judaizacja dzieci w katolickiej szkole

Z roku na rok rozszerza się zjawisko judaizacji dzieci w katolickich szkołach. W prowadzonej przez siostry urszulanki szkole Sacred Heart Model School w Louisville (stan Kentucky), uczniowie czwartej i piątej klasy na lekcjach religii nie tylko dowiadują się o historii i współczesnym obchodzeniu żydowskich świąt Paschy (Passover), ale aktywnie są zaangażowani w odtwarzanie tego święta. W tym roku zajęcia pokazujące przebieg kolacji sederowej prowadził Peter Anik, jeden z dyrektorów Federacji Żydowskich Wspólnot miasta Louisville (Jewish Community Federation of Louisville), który stwierdził, że „motywem świąt Passover jest wolność, a to jest dobre dla każdego, nie tylko dla Żydów i chrześcijan, ale dla każdego”.

Sally Rothenburger, nauczycielka religii i współorganizatorka spotkania pragnie ustanowić „sederowy model dla uczniów aby zrozumieli skąd ich religia czerpie swe korzenie”. „To są nasze korzenie, żydowskie dziedzictwo.” – mówi Sally Rothenburger. „Jezus był Żydem i Jezus obchodził Passover w czasie, który nazywamy dzisiaj Wielkim Czwartkiem.”

Po obszernym „wyjaśnieniu” rytuałów sederowych, dzieci zaczęły przeglądać sederową księgę Hagaddah, z której czytały modlitwy.

Jak relacjonują agencje informacyjne, dzieciom bardzo się ten eksperyment „na lepsze zrozumienie korzeni ich własnych katolickich tradycji” spodobał. Jeden z uczniów, Thomas Hall powiedział, że „Myślę, że mamy wielką możliwość poznania żydowskiej wiary”.

Pani Rothenburger – nauczycielka religii katolickiej w szkole katolickiej – mówi, że „Mam nadzieję, że uczniowie zrozumieją, że w Bogu jest jedność, że my wszyscy wierzymy w jednego Boga, że wszyscy jesteśmy Jego dziećmi.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ i SŁUCHAJ na plikach MP3:

 

.