Aktualizacja strony została wstrzymana

Dyrektor Catholic Charities w San Franciso – otwartym homoseksualistą

Batalia o wycofanie się z pośrednictwa organizacji Catholic Charities (CC) z adopcji dzieci przez osoby bądź pary homoseksualne, nasila się. Jak już informowaliśmy (zob.: Abp Levada odwraca swoje własne decyzje i mówi: stop adopcji dzieci przez pary homoseksualne), Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. William Levada wystosował list do swego następcy w San Francisco, arcybiskupa George Niederauera wnoszący o zaprzestanie tego procederu. Nie jest jeszcze znane stanowisko kalifornijskiego oddziału CC, i nie wiadomo czy pójdzie w ślady oddziału bostońskiego, który zamiast wycofać się tylko z pośrednictwa w adopcji parom homoseksualnym, zniweczył całą piękną, przeszło 100-letnią kartę CC, wycofując się zupełnie z programu adopcji dzieci.

Kto jednak dyryguje organizacją Catholic Charities i innymi tego organizacjami działającymi pod szyldem instytucji związanych z Kościołem, jest bardzo ciekawym pytaniem. Kto ukrywa się pod płaszczykiem organizacji noszących często w swych nazwach określenie „katolicki”? Otóż właśnie wyszło na jaw, że dyrektorem oddziału kalifornijskiego CC, jest otwarcie przyznający się homoseksulista. Gazeta Catholic San Francisco oraz pismo ruchu homoseksualnego The Advocate ujawniło również, że dyrektor Glenn Motola jest także ojcem… adoptowanej dziewczynki.

Warto również dodać, że na zbliżającą się uroczystość nominacji kardynalskich, do Rzymu udają się kalifornijscy działacze Catholic Charities: trzech homoseksualistów i lesbijka, by uczestniczyć w nadaniu biretu kardynalskiego abp William Levada, byłemu arcybiskupowi San Francisco, który wczesniej sam zaaprobował takie adopcje dzieci w swojej diecezji.

Skip to content