Aktualizacja strony została wstrzymana

Okropna bluźniercza karykatura Chrystusa w studenckim piśmie kanadyjskiego uniwersytetu

Po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni, kanadyjska gazeta studencka dopuściła się okropnego bluźnierstwa.
Po publikacji gazety The Strand wydawanej na Uniwersytecie Toronto Victoria College, tym razem studenci Uniwersytetu Saskatchewan dołączyli do liberalnego grona „dbających o wolność wypowiedzi” bigotów. Gazeta studencka The Sheal opublikowała karykaturę Jezusa w akcie seksu oralnego na świni. Warto dodać, że dokładnie ta sama gazeta kilka tygodni temu odmówiła publikacji karykatur Mahometa „w repekcie do Islamu”.
Gazeta The Sheal jest finansowana przez obowiązkowe dotacje z funduszu opłat za studia, a więc każdy student – chce czy nie chce – finansuje gazetkę uniwerstytecką.
Prezydent Uniwersytetu wydał ubolewające oświadczenie, lecz nie przeprosił wprost za zamieszczoną karykaturę, a redakcja tłumaczy się, że „zamieszczenie nie było wynikiem decyzji edytorskiej, lecz pomyłką wynikającą z braku komunikacji w redakcji”.
Organizacje chrześcijańskie, wspierane przez lokalną stację radiową, piszą listy protestacyjne.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Aż trudno uwierzyć jak daleko może sięgać nienawiść do Chrześcijaństwa, do Chrystusa. A wszystko to odbywa się pod otoczką „tolerancji” i „wolności wypowiedzi”. Jeśli fala publikacji karytakur Mahometa było zwykłą prowokacją polityczną, której źródeł należy upatrywać w działaniach służb specjalnych dążących do konfrontacji ze światem arabskim, to karykatury Chrystusa wynikają ze zwykłej nienawiści wszystkiego co chrześcijańskie. Chodzi o zwykłą, talmudyczną nienawiść do Chrystusa-Pana.
Boże, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią!

Skip to content