W Irlandii szaleje groźny wirus! Nadzwyczajne środki ostrożności w szpitalach i… kościołach

Aktualizacja: 2018-01-9 10:40 am

Choroba rodem z Australii dotarła do zachodnich krańców Europy – Wielkiej Brytanii i Irlandii. Media określają wirus H3N2 mianem „najgorszej epidemii grypy od 50 lat”.

W związku ze wzrostem zachorowań na „australijską grypę” irlandzkie służby zaleciły rodzicom pozostawienie chorych dzieci w domach i nieposyłanie ich do szkół po świątecznej przerwie.

W wielu irlandzkich szpitalach wprowadzono restrykcje dotyczące odwiedzin pacjentów. Zawieszono także wykonywanie zabiegów i operacji. Izby przyjęć nie radzą sobie z liczbą chorych – wszędzie brakuje wolnych łóżek. Pacjenci godzinami czekać muszą w karetkach na przyjęcie do szpitala. Groźna odmiana grypy dotarła również do Wielkiej Brytanii.

Katolicka diecezja Down-Connor w Irlandii Północnej w związku z epidemią grypy zawiesiła stosowanie gestu przekazania znaku pokoju poprzez podanie ręki w trakcie Mszy Świętych. Duchowieństwo zachęca również wiernych do częstszego mycia rąk oraz nieuczestniczenia w nabożeństwach osób dostrzegających u siebie objawy wirusa.

H3N2 pojawiła się w Australii. Zimą roku 2017 zachorowało na tę odmianę grypy 170 tys. osób, czyli dwa razy więcej niż rok wcześniej. 300 osób zmarło z powodu wirusa. Media przekonują, że najlepszą metodą zabezpieczającą przed komplikacjami wynikającymi z zachorowania są szczepionki. W związku z mutowaniem wirusów środki uodparniające z poprzednich lat tracą swoją siłę i konieczne jest ponawianie szczepień. Mimo tego – jak donoszą serwisy informacyjne – szczepionki stosowane w Australii nie przyniosły pożądanych rezultatów w walce z H3N2.

Źródło: poloniairlandia.pl / polishexpress.co.uk / rmf24.pl / onet.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-01-09)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Podobna sytuacja miała miejsce kilkakrotnie w przeszłości, w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, kiedy to biskupi zawiesili podawanie sobie rąk podczas Mszy – co powinno jedynie cieszyć, gdyż dopiero epidemia potrafiła na chwilę przywrócić normalność, likwidując protestanckie gesty i nowe tradycje. Niestety, ci sami biskupi “celem zachowania higieny” wstrzymywali się przed udzielaniem Komunii św. do ust, niemalże nakazując i przymuszając do przyjmowania Eucharystii “na łapę”.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99051 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]