Pastor anglikański: Módlmy się aby książę Jerzy został gejem

Aktualizacja: 2017-12-2 3:14 pm

Jak nisko może upaść sekta odłączona od Kościoła i pozbawiona niezmiennych dogmatycznych wskazówek, pokazuje przykład “kościoła” anglikańskiego.

Oto jeden z ważniejszych pastorów Church of England napisał na swoim blogu, że chrześcijanie powinni modlić się aby książę Jerzy, syn brytyjskiego księcia Wilhelma i Katarzyny, dziś 5-latek, gdy dorośnie był błogosławiony miłością do młodego mężczyzny.

Pastor Kevin Holdsworth, który należy do Szkockiego Episkopalnego Kościoła oraz sprawuje funkcję proboszcza katedry św. Maryi w Glasgow oraz jest także aktywistą ruchu LGBT, pisze:

“Jeśli ktoś nie chce zaangażować się w ten sposób [poprzez promowanie ruchu LGBT], ma inną unikalną możliwość w Anglii, czyli może modlić się w głębi swego serca (albo publicznie jeśli ma odwagę) aby Pan Bóg, gdy książę Jerzy dorośnie, błogosławił go miłością do szlachetnego młodego mężczyzny”.

Pastor Holdsworth pragnie w ten sposób przyczynić się do zmiany w Kościele Anglii aby zdecydowano się na zniesienie zakazu dla małżeństw homoseksualnych. Szkocki Episkopalny Kościół  – który jest zjednoczony we Wspólnocie anglikańskiej, skupiającej również Kościół Anglii – wraz z wieloma innymi odłamami Wspólnoty anglikańskiej już poszedł “z postępem” i uchwalił, że w kwestii błogosławienia małżeństwom homoseksualnym pozostawiono prawo wyboru swoim pastorom.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Independent (Dec-1-2017)
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98457 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]