Czołowy rabin przyłapany na kradzieży planuje prosić Boga o wybaczenie podczas spotkania z Papieżem

Aktualizacja: 2007-04-14 12:00 am

Jeden z czołowych rabinów brazylijskich przyłapany na kradzieży w sklepie w Palm Beach na Florydzie powiedział, że planuje prosić Boga o przebaczenie, co ma uczynić w obecności Papieża.

Rabin Henry Sobel, przyłapany w marcu br., a następnie aresztowany i postawiony w stan oskarżenia, planuje wraz z innymi przywódcami religijnymi Brazylii spotkanie z papieżem Benedyktem XVI podczas nadchodzącej wizyty Papieża w Brazylii. Rabin Sobel, który prowadzi kongregację w Sao Paulo, powiedział pismu Estado de S. Paulo, że: “Nie jestem katolikiem, zatem nie mogę prosić Papieża o przebaczenie, ale poproszę Boga Abrahama, Izaaka, Jakuba oraz Izrael o przebaczenie. Być może w obecności Papieża będę w stanie poczuć jego pokorę i jej część może spłynąć do mojej duszy.”

W niektórych doniesieniach prasowych agencji izraelskich rabin Sobel prezentowany jest jako człowiek o niestabilnej psychice.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=974 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]