Malezja ogłasza konkurs na zapobieganie homoseksualizmowi

Aktualizacja: 2017-06-5 11:13 am

Malezyjski resort zdrowia ogłosił konkurs na najlepsze nagranie, którego autorzy będą w stanie dotrzeć do osób zagrożonych skłonnościami homoseksualnymi, aby ostrzegać ich przed negatywnymi konsekwencjami takiej orientacji seksualnej i możliwymi sposobami jej przeciwdziałania.

Rząd Malezji oficjalnie ogłosił, że ufunduje nagrodę pieniężną w wysokości do tysiąca dolarów za najlepsze nagranie wideo, które będzie zniechęcało obywateli do przejawiania homoseksualnych skłonności oraz „wątpliwości co do tożsamości płciowej”.

Jednocześnie uczestnicy konkursu muszą zawrzeć w przygotowanych materiałach porady dotyczące kontroli podobnych popędów i ich przeciwdziałania.

Każda z nadesłanych prac ma też promować zdrowy tryb życia i poczucie własnej wartości, zaś jury powołane przez malezyjski resort zdrowia będzie również oceniać oryginalność treści, kreatywność koncepcji filmów oraz ich jakość. Odpowiadając na zarzuty dotyczące konkursu, rząd Malezji podkreślił, że nie ma on na celu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, ale ma promować wiedzę na temat zdrowia seksualnego i reprodukcji.

Prawo w Malezji przewiduje karę więzienia, chłostę oraz grzywny za utrzymywanie kontaktów homoseksualnych [Uczyć się od Malezyjczyków! – admin]. Azjatyckie państwo jest przy tym zamieszkane w 62 proc. przez muzułmanów, ok. 20 proc. stanowią buddyści, a ok. 10 proc. chrześcijanie.

Na podstawie: theguardian.com
http://autonom.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96002 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]