Dzwon Zygmunta i różańce nie dla bohaterów

Aktualizacja: 2009-05-26 11:00 am

Niestety władze archidiecezji krakowskiej po raz kolejny pokazały, że bliżej im jest do establishmentu niż do zwykłych ludzi. Dały się bowiem one łatwo przekonać Donaldowi Tuskowi, aby w dniu 4 czerwca być nie np. w Nowej Hucie z robotnikami i autentycznymi bohaterami lat 1980-1989, ale w zamkniętej twierdzy na Wawelu wraz z wielkimi tego świata. Wśród zaproszonych gości jest wielu ludzi porządnych, ale są też libertyni i postkomuniści. Oni to dostaną od kard. Stanisława Dziwisza różańce z napisem “Totus tuus”, a może i skrawki ubrań Jana Pawła II. Im to zabije też Dzwon Zygmunta.

Owych różańców nie dostaną ci, którzy narażając siebie i swoje rodziny brali udział w strajkach i demonstracjach ulicznych oraz drukowali i kolportowali “bibułę”, za co byli bici i wyrzucani z pracy. Dziś wielu z nich klepie biedę lub mocuje sie z chorobami i problemami dnia codziennego. Dlatego też dla możnych i zadufanych polityków nie stanowia oni żadnej wartości.

Ksiądz Kardynał z pewnością zostanie obfotografowany na wszystkie strony, a zdjęcia te wielkim tego świata przydadzą się w następnych kampaniach wyborczych. Sojusz ołtarza z tronem bedzie więc kwitł jak za czasów średniowiecza. Tyle tylko, że poprzednich wiekach królowie czasami schodzili do swych poddanych z Wawelskiego Wzgórza. Czasami też w wielkie uroczystości łaskawie pozwalali im wejść do katedry. Tym razem w tę czerwcową uroczystość do zwykłych prostych ludzi z Zamku Królewskiego nikt nie zejdzie. Z kolei, ci którzy będą chcieli wejść do katedry, owego serca archidiecezji krakowskiej, dostaną co najwyżej pałką po głowie lub zostaną polani policyjną sikawka.

Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski


Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9533 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]