Odszedł do Pana wielki rycerz Kościoła i obrońca Wiary – John Vennari – R.I.P

Aktualizacja: 2017-04-11 11:40 am

W dniu 4 kwietnia 2017 roku, o godzinie 10:46 rano zasnął w Panu, opatrzony w najświętsze sakramenty, wielki sługa Kościoła i orędownik niezmiennej Nauki katolickiej, Joseph J. “John” Vennari (February 24, 1958 – April 4, 2017). Pozostawił w smutku żonę Susan oraz dzieci — Elizabeth, Philomenę i Benedicta.

Długa i ciężka choroba nowotworowa, o której ostatnich etapach sam oznajmił niedawno na łamach redagowanego przez siebie pisma Catholic Family News, nie przeszkodziła Mu w wielkiej posłudze ewangelizacyjnej, prowadzonej we wszelkich dostępnych mediach.

John Vennari był autorem wielu książek i setek opracowań na najważniejsze tematy dotyczące kontynuacji Tradycji katolickiej, ukazujące rewolucyjne aspekty Soboru Watykańskiego II i “ducha soborowego” dewastującego Kościół na całym świecie oraz wskazujące na masońskie i żydowskie źródła tych katastrofalnych zmian. Był wielkim propagatorem Przesłania Fatimskiego, z koniecznością ujawnienia Trzeciej Tajemnicy oraz wzywając kolejnych Papieży do dokonania konsekracji Rosji, jako wypełnienia żądań Matki Bożej. Przez kilkadziesiąt lat organizował i uczestniczył w licznych konferencjach i sympozjach na całym świecie, omawiających najważniejsze zagadnienia współczesnego Kościoła. Prowadził jako redaktor naczelny i płodny dziennikarz pismo Catholic Family News, będące jedym z dwóch najważniejszych pism tradycji katolickiej wydawanych w angielskojęzycznym świecie. Wspierał apostolat Bractwa św. Piusa X.

Polski czytelnik może znać Johna Vennari z wielu tłumaczeń, zamieszczanych od lat na łamach „Zawsze Wierni”, a także pamiętać z konferencji pt. „Duch Asyżu”: na drodze do fałszywego pokoju, które w grudniu 2011 r. głosił w Gdyni, Krakowie i Warszawie.

Zgodnie ze swoją nieugiętą działalnością i jasną katolicką postawą, jego pismo zostało zaliczone przez wpływową żydowską instytucję Southern Povery Law Center, prowadzącą ranking “wrogich, groźnych i terrorystycznych podmiotów”, do najważniejszych pism “grupy nienawiści”, rozpowszechniających “antysemickie i homofobiczne” materiały.

Świat tradycji katolikiej poniósł niepowetowaną stratę i ze smutkiem żegna Johna Vennari. Jak informuje rodzina, 2 kwietnia była odprawiona w jego szpitalnym pokoju Msza święta. Otrzymał on Sakrament Ostatniego Namaszczenia i zmarł po odmówieniu 15 dziesiątek Różańca świętego, nosząc brązowy Szkaplerz karmelitański i sznur św. Filomeny.

Doczesne szczątki spoczęły 8 kwietnia br. na cmentarzu Mount Calvary Cemetery w Buffalo, NY.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
Amen

 


 

WYKAZ tekstów Johna Vennari, zamieszczonych w BIBULE:

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95036 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]