Protestanckie kościoły wyraziły poparcie dla największej organizacji aborcyjnej świata!

Aktualizacja: 2017-03-22 8:53 am

Siedem pastorek kościołów protestanckich w Stanie Iowa wystosowało list otwarty, zamieszczony w „The Des Moines Register”, w którym wyraziły swoje poparcie dla działań instytucji Planned Parenthood. Równocześnie kobiety zamanifestowały swój sprzeciw dla ustawy, która ma na celu przesunięcie funduszy, ze wspieranych dotychczas ośrodków, gdzie prócz zwykłej opieki zdrowotnej wykonywano aborcję, do miejsc gdzie aborcja nie jest wykonywana.

“Jako duchowne i jako kobiety, sprzeciwiamy się działaniom ustawodawcy, które ograniczają prawa kobiet do podejmowania decyzji o własnej prokreacji oraz o wyborze opieki zdrowotnej. Ponadto wyrażamy poparcie dla ośrodka Planned Parenthood w Heartlan, który zapewnia wszystkim kobietom wspaniałą opiekę medyczną”.

Według podpisanych pod listem pastorek, nowa ustawa nie tylko ograniczy możliwość wyboru ale sprawi również, że kobiety o niskich dochodach nie będą miały dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej.

„96 % pacjentek jest zadowolonych z usług które otrzymują w ramach opieki Planned Parenthood. Ta ustawa ograniczy dostęp taniej i dostępnej opieki zdrowotnej. Mniej więcej połowa ciąż w Stanach Zjednoczonych to ciąże kobiet o niskich dochodach.”

za:telewizjarepublika.pl/protestanckie-koscioly-wyrazily-poparcie-dla-najwiekszej-organizacji-aborcyjnej-swiata,46045.html

Za: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy – Oddział w Łodzi ()

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie wiadomo dlaczego redakcje tak się ekscytują stawiając wykrzyknik przy tego typu informacji, wszak protestanckie ugrupowania (zwane przez niektórych przez grzeczność kościołami) od dawna popierają wszelkie ruchy i organizacje aborcyjne. To wszystko jest obecnie wzmacniane przez nienawiść tych samych ugrupowań do obecnej administracji Białego Domu.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags: ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94608 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]