„Wyborcza” przypilnowała UKSW, „Dziennik” pozazdrościł i strofuje KUL

Aktualizacja: 2009-05-7 2:01 pm

„Dziennik” pozazdrościł „Gazecie Wyborczej” i postanowił przypilnować tym razem nie UKSW ale Katolicki Uniwersytet Lubelski, aby ten nie pozwolił wystąpić Profesorowi Paul`owi Cameronowi w swoich murach. Czy to się wreszcie skończy?


Zdaniem „Dziennika”, władze UKSW nie pod presją prasy, lecz po zapoznaniu się z poglądami Camerona odwołały z nim spotkanie. Tymczasem Profesor Cameron ma pojawić się z wykładem w Lublinie. “Dziennik” postanowił więc przypilnować KUL i sprawdzić, czy władze uczelni są świadome poglądów Camerona. – Nie znam poglądów tego pana, a władze uczelni nie będą interweniować „na wszelki wypadek” – mówi „Dziennikowi” Beata Górka, rzeczniczka uczelni.

Dziennikarze „Dziennika” się jednak nie zniechęcają i poszukują kolejnego argumentu do szantażu: „Pod koniec marca w auli KUL-u z wykładami wystąpił Wojciech Cejrowski. Podróżnik stwierdził wtedy, że geje budzą jego obrzydzenie i nawoływał studentów do wytykania ich palcami. Ten wykład wywołał oburzenie opinii publicznej, więc tym bardziej dziwi, że uczelnia finansowana ze środków publicznych decyduje się na wystąpienie kolejnego homofoba” – pisze „Dziennik”.

– Temat debaty to <Homoseksualizm – choroba, czy orientacja seksualna?>. Na końcu jest znak zapytania, więc to nie oznacza, że Cameron z góry zakłada, że homoseksualizm to choroba – mówi „Dziennikowi” Beata Górka. – Każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów – twierdzi rzeczniczka. Na końcu zdesperowany „Dziennik” sięga już po absurdalne działo i pyta rzeczniczkę o to, czy gdyby ktoś wystąpił z wykładem o słuszności zabijania Żydów przez Hitlera, nadal broniłaby wolności poglądów. Oto jakie chwyty retoryczne sprawiają redaktorom „Dziennika” intelektualną satysfakcję. Czy KUL zdoła przerwać zaklęty krąg poprawności politycznej?

JaLu/DZ

Za: Fronda.pl


„Czy Homoseksualizm to choroba, czy orientacja seksualna?”

8 maja w Lublinie będzie gościł dr. Paul Cameron, który wygłosi dwukrotnie wykład pt. „Czy Homoseksualizm to choroba, czy orientacja seksualna?”

Pierwsza prelekcja odbędzie się w Sali C 101 Kolegium Jana Pawła II na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim al. Racławickie 14 o godzinie 13:30, druga w siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Lublinie tj. w Szkole Podstawowej nr 7 w Lublinie przy ulicy Plażowej 9 o godzinie 18:00


Zainteresowania dr. Paula Camerona koncentrują się na seksualnej polityce społecznej:

1) społeczne i osobiste skutki różnych nałogów (np. narkomania, palenie tytoniu, homoseksualizm) oraz

2) filozoficzne, gospodarcze i seksualne czynniki wpływające na zdrowie jednostki i zbiorowości, wskaźnik urodzeń, małżeństwo i trwałość kulturową.

Dr Cameron ma duże doświadczenie w pracy w szkolnictwie wyższym. Był m.in. profesorem nadzwyczajnym na Wayne State University (1967-68), University of Louisville (1970-73); Fuller Graduate School Psychology (1976-79); University Nebraska (1979-80). Ma za sobą trzy lata pełnoetatowej pracy klinicznej w stanie Nebraska. 1982 – prezes, Family Research Institute, Był zatrudniony jako specjalista przez miasto Houston oraz stany Teksas, Luizjana, Montana, Utah i Kolorado; a także federalny rząd Kanady (1990, 2004) i Stanów Zjednoczonych. (1993). W 11 stanach (Michigan, Ohio, Waszyngton, Kolorado, Teksas, Nowy Jork, Wirginia, Floryda, Georgia, Karolina Północna i Missouri) występował przed sądem jako ekspert, składając zeznania w sprawach dotyczących homoseksualnych opiekunów.

Prowadził pionierskie badania w następujących dziedzinach: 1) wpływ biernego palenia tytoniu na zdrowie współzamieszkujących dzieci i partnerów (1967-70); 2) socjopsychologia biernego palenia tytoniu i palacze „w kwarantannie” (1968-72); 3) społeczno-psychologiczne korelacje korzystania z aborcji, zabójstwa i posiadania zwierząt (1967-78); 4) udowodnił nadużywanie analizy statystycznej przez Centers for Disease Control (1987); 5) udowodnił wprowadzanie w błąd Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Przez American Psychological Association (1988); 6) opublikował pierwsze porównanie losowej próbki heteroseksualistów i homoseksualistów (1985-99); 7) wykazał, że „edukacja” na temat AIDS nie funkcjonuje właściwie i skuteczna polityka wobec AIDS daje efekty po około 3 latach (1990); 8) odkrył i udokumentował krótszą długość życia homoseksualistów (1991-2003); 9) udowodnił, że American Psychological Association i National Association of Social Workers wprowadziły w błąd wiele amerykańskich sądów w sprawie homoseksualnego rodzicielstwa (1997); 10) udowodnił, że American Psychiatric Association i National Education Association wprowadziły w błąd Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych w sprawie homoseksualizmu (1996); 12) odkrył i zastosował w systemie sądownictwa „naturalny eksperyment” wykazujący defektywność rodzicielstwa homoseksualnego (1998-2003); 13) udowodnił błędy naukowe dr. Richardowi Greenowi (1998) i dr Marthcie Kirkpatrick (2005); 14) dokonał analizy artykułów prasowych jako wskaźnika zachowań seksualnych/społecznych (1998); 15) udowodnił większą częstotliwość molestowania seksualnego podopiecznych przez przybranych rodziców o orientacji homoseksualnej (2003, 2005, 2006).

Wniósł istotny wkład w następujące dziedziny: 1) bierne palenie tytoniu; 2) zadowolenie z życia; 3) społeczno-psychologiczne korelacje preferencji seksualnych (jeden z 7 autorów cytowanych przez Congressional Research Service w raporcie na temat dyskryminacji w związku z orientacją seksualną [10/13/87]); 4) polityka wobec AIDS; 5) małżeństwa homoseksualne; 6) publikacje naukowe na temat homoseksualizmu (jeden z 10 najaktywniejszych autorów wymienionych w PubMed); 7) homoseksualne rodzicielstwo; 8) homoseksualni rodzice przybrani/adopcyjni.


Za: InfoPatria.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9184 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]