Lech Wałęsa wzywa do rękoczynów

Aktualizacja: 2009-05-5 12:43 pm

Lech Wałęsa proponuje premierowi Tuskowi radykalne rozwiązanie problemu z demonstrantami , którzy chcą zakłócić obchody rocznicy wyborów 4 czerwca. “Organizujemy się przeciwko tym szaleńcom, tym anarchistom, druga strona też się bierze za kamienie i kto przeżyje, ten żyw będzie” – mówi Wałęsa. Jego zdaniem za anarchię odpowiada Lech Kaczyński i ojciec Tadeusz Rydzyk.

Lech Wałęsa zapytany czy powinny zostać zorganizowane uroczystości rocznicowe wolnych wyborów stwierdził, że powinny zostać odwołane bo mogą skończyć się tragedią. “W tym stanie rzeczy lepiej jest odwołać gdańskie uroczystości. Ponieważ taką anarchię zasiał Kaczyński, polityk Rydzyk, że tu rzeczywiście może dojść do tragedii” – stwierdził Wałęsa.

Po czym zaproponował niecodzienne wyjście z tej sytuacji: “Musimy się umówić, czy walczymy na kamienie, czy walczymy inaczej. Jeśli na kamienie, to musimy wezwać do tego drugą stronę i (…) zobaczymy kto tu zwycięży. Ja bym Tuskowi to proponował, organizujemy się przeciwko tym szaleńcom, tym anarchistom, druga strona też się bierze za kamienie i kto przeżyje, ten żyw będzie” – mówił były prezydent.

Zastrzegł jednak, że to nie jedyne rozwiązanie. “Polacy walczyli o pokojowe rozwiązywanie konfliktów. Demokracja to nic innego jak rywalizacja i walka każdego z każdym, ale w żelaznych ramach prawa. Demonstruj sobie, ale nie właź na moją demonstrację” – podkreślił Wałęsa.

Wczoraj Donald Tusk oznajmił, że uroczystość związana z 20. rocznicą odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie Środkowej prawdopodobnie się nie odbędzie. 4 czerwca w Gdańsku przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku planowano spotkanie szefów rządów wielu państw z młodzieżą. Na ten sam dzień w tym miejscu związkowcy z Solidarności zapowiedzieli manifestacje w obronie stoczni i miejsc pracy w innych zakładach.

Dzennik/PAP 2009.05.05

Za: wyszkowski.eu


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9132 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]