Czy znieważanie osób homoseksualnych będzie w Polsce karane więzieniem?

Aktualizacja: 2009-04-30 9:01 am

Czy znieważanie osób homoseksualnych będzie w Polsce karane więzieniem? To możliwe. Kampania przeciw Homofobii chce, by taki zapis znalazł się w kodeksie karnym i zyskuje nieoczekiwanego sojusznika.

Czy za homofobię w Polsce będzie można spędzić do 3 lat za kratami?

Zmieniony może zostać art. 257 kodeksu karnego: “Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

To, że KPH postuluje, by do artykułu 257 dodać kryterium “z powodu orientacji seksualnej” nie jest niczym nadzwyczajnym. Zastanawiające jest natomiast stanowisko znanego z konserwatywnych poglądów rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego: – Podzielam ich zdanie. Ten artykuł powinien zostać rozszerzony. Będę prezentował takie stanowisko – mówi “Dziennikowi” Janusz Kochanowski.

Po takich słowach Kochanowskiego KPH łapie wiatr w żagle: – Liczymy, że autorytet prof. Kochanowskiego wesprze naszą inicjatywę. Teraz zaczniemy lobbing wśród posłów – mówi Robert Biedroń z Kampanii przeciw Homofobii.

JaLu/Dziennik

Za: Fronda.pl
“Nie zachwycisz się homoseksualistą i będziesz miał trzy lata z głowy?”


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9003 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]