Za trzy dni świat ujrzy religijną “Prawdę” Obamy

Aktualizacja: 2009-04-27 1:40 pm
Artysta Michael D’Antuono z okazji 100 pierwszych dni prezydentury Baracka Obamy namalował obraz przedstawiający prezydent USA jako czarnoskórego Mesjasza w koronie cierniowej. Dzieło, zatytułowane “Prawda” zostanie 29 kwietnia zaprezentowane publicznie na manhattańskim rynku Union Square w Nowym Jorku – informuje serwis worldnetdaily.com.

Obraz przedstawia Baracka Obamę w pozie przypominającej ukrzyżowanego Chrystusa. Prezydent USA, zaprezentowany w niebieskiej marynarce, i czerwonym krawacie, ma nałożoną na głowę koronę cierniową, rozciągnięte ręce, które trzymają kurtynę, a w tle widać prezydencką pieczęć. Sam tytuł dzieła, Prawda nawiązuje do Ewangelii św. Jana.

Jak tłumaczy malarz, jest to “coś więcej niż tylko portret prezydenta. Jest to polityczne, religijne i społecznie obciążone oświadczenie naszego narodu dotyczące obecnego politycznego klimatu i głębokich podziałów partyjnych, jednak z szansą na nawiązanie dialogu”. Jak podkreśla D’Antuono, jego celem nie było przedstawienie Obamy jako Mesjasza; jak dodaje, “każdy ma prawo do dowolnej interpretacji” płótna.

W związku ze stworzeniem religijnego obrazu Obamy, artysta zaprasza wszystkich chętnych do internetowej dyskusji nie tylko na temat samego dzieł, ale także natury samej prawdy – informuje serwis worldnetdaily.com.


Za: prawy.pl


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8909 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]