USA rozmieszczą nowe bomby atomowe w Niemczech

Aktualizacja: 2016-08-15 11:55 am

USA modernizuje swój potencjał jądrowy. Nowe bomby atomowe mają zostać rozmieszczone w bazie wojsk lotniczych w Buechel w Niemczech. Jest to wynik ustaleń podjętych podczas szczytu NATO.

O sprawie informuje niemiecki dziennik Der Spiegel. W Niemczech rozmieszczone zostaną bomby B61-12. Broń ta do 2020 roku będzie już produkowana seryjnie. Bomba B61-12 jest kolejna modyfikacją broni produkowanej od 1963 roku. Ta modyfikacja ma między innymi właściwości penetrujące co oznacza, że może zostać użyta do niszczenia celów znajdujących się pod ziemią. Mogą one być przenoszone przez samoloty F-35 a także niemieckie Tornada.

Amerykanie chcą jednak wyprodukować nową bombę. Wielu wojskowych uważa, że pociski serii B61 powinny być stopniowo wycofywane z użycia a nie dalej rozwijane.

Rozmieszczenie tych pocisków w Niemczech ma być elementem polityki odstraszania skierowanej przeciwko agresywnej polityce Kremla w Europie Wschodniej.

PAP/KRESY.PL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89047 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]