Gwiazdor „Harrego Pottera” walczy z neonazizmem. W zwiastunie filmu… polskie flagi

Aktualizacja: 2016-07-8 12:06 pm

W zwiastunie nowego filmu „Imperium” opowiadającego o infiltracji środowiska amerykańskich neonazistów przez FBI, pojawiły się sceny, które mogły pochodzić z… Marszu Niepodległości. Internauci są oburzeni.

Gwiazdor „Harrego Pottera

fot. YT

Bohater „Imperium” Nate Foster, grany przez Daniela Radcliffe’a, jest funkcjonariuszem, który przenika do grupy prawicowych ekstremistów, by rozpracować komórkę terrorystyczną i zapobiec zamachowi. W filmie oprócz Radcliffe’a zagra m.in. Toni Colette i amerykański aktor polskiego pochodzenia Paweł Szajda.

Oburzenie internautów wywołał fragment dostępnego w sieci trailera.  W 1:09 minucie zwiastuna pojawia się migawka z marszu, którego uczestnicy niosą biało-czerwone flagi. Wiele wskazuje, że to ujęcie pochodzi z Marszu Niepodległości organizowanego co roku 11 listopada w Warszawie.

Nie wiadomo w jakim kontekście ta scena pojawi się w filmie. Internauci nie są jednak dobrej myśli. Podejrzewają iż Marsz Niepodległości został wykorzystany jako przykład neonazistowskiej demonstracji.

Źródło: telemagazyn.pl

luk

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88372 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]