Izrael przeprowadził dwa naloty za jeden pocisk wystrzelony przez Hamas

Aktualizacja: 2016-05-26 10:43 am

Izraelskie lotnictwo dokonało nalotów odwetowych na Strefę Gazy.

Pociski zostały wystrzelone prez Hamas w region Szaar ha-Negew. Naloty odwetowe przeprowadzono w nocy z środy na czwartek. Izraelska armia wydała komunikat: “To już dziewiąty pocisk wystrzelony ze Strefy Gazy w kierunku południowej części Izraela od początku roku. Armia izraelska obarcza odpowiedzialnością za te ataki Hamas”.

Ostrzelano bazy zgrupowań wojskowych Hamasu w Nouisserait oraz Rafah. Informację tę potwierdzili funkcjonariusze palestyńskiej służby bezpieczeństwa. Jednak doodali, że naloty nie wywołały dużych szkód materialnych oraz strat w ludziach. Według izraelskiej armii, ataki sił palestyńskich zwiększyły się od początku maja. Wykryto wtedy tunel ze Stefy Gazy do Izraela.

Izraelski rzecznik wojskowy podpułkownik Peter Lerner powiedział wtedy: “Ataki na izraelskich żołnierzy, którzy próbują zlokalizować i zniszczyć tunele, nie będą tolerowane, a diaboliczny plan Hamasu, by przeniknąć do izraelskiej społeczności, musi zostać powstrzymany”. Jeden z przywódców Hamasu Ismail Hanija oświadczył w odpowedzi, że organizacja nie chce doprowadzać do nowej wojny z Izraelem. Zaznaczył wtedy jednak, że Hamas będzie zwalczał “izraelskie najazdy” na palestyńskie terytorium.

Siły zbrojne Izraela chcą w tym roku zniszczyć wszystkie tunele wykorzystywane przez bojowników Hamasu do przeprowadzania ataków na Izrael ze Strefy Gazy.

kresy.pl / rp.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87716 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]