Amerykański polityk mówi o „Nocy Kryształowej w getcie warszawskim”

Aktualizacja: 2016-05-24 11:19 am

Kandydat na wiceprezydenta USA z ramienia Partii Libertariańskiej i były gubernator Massachusetts, William F. Weld publicznie stwierdził, że wypowiedzi Donalda Trumpa nt. deportacji 11 mln nielegalnych imigrantów przypominają mu „Noc Kryształową w getcie warszawskim”.

William F. Weld, dwukrotny gubernator stanu Massachusetts i kandydat na wiceprezydenta z ramienia Partii Libertariańskiej odniósł się do propozycji przedstawionej przez starającego się nominację Republikanów Donalda Trumpa, który wezwał do deportacji z USA 11 mln nielegalnych imigrantów. Jego zdaniem, przypominają mu one Holokaust.

„Szczerze mówiąc, słysząc to mam w uszach odgłos szkła tłuczonego w Noc Kryształową w gettach w Warszawie i Wiedniu” – powiedział Weld, który jest członkiem amerykańskiej komisji ds. Holokaustu i spędził w niej pięć lat.

Stefan Tompson z Vinci News w swoim nagraniu video zwraca uwagę, że fakt, iż takie słowa padły z ust osoby będącej członkiem tej komisji. „Fakt, że jej członek nie ma świadomości, że Noc Kryształowa w rzeczywistości nie miała miejsca w Warszawie, a teraz łączy z Polską wydarzenia, które miały miejsce w nazistowskich Niemczech, jest naprawdę przerażający. Ponieważ pokazuje, do jakiego stopnia postępuje kampania wybielająca Niemcy i zrzucająca odpowiedzialność [za Holokaust] na Polskę” – mówi Tompson. Jego zdaniem Weld powinien przeprosić Polaków za swoje słowa i opublikować sprostowanie, ponieważ powiela fałszywe informacje i wprowadza w błąd miliony Amerykanów.

Noc Kryształowa była niemieckim pogromem Żydów mającym miejsce w nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku na terytorium III Rzeszy, udziałem bojówek SA oraz niemieckich obywateli. Nie ma nic wspólnego ani z Polską, ani z gettami założonymi przez Niemców na jej okupowanym terytorium po niemieckiej agresji.

Nytimes.com / youtube.com / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Kresy.pl (24 maja 2016) -- [Org. tytuł: « Amerykański polityk mówi o „Nocy Kryształowej w getcie warszawskim” [+VIDEO]»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87659 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]