- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Nike zerwała kontrakt ze sławnym bokserem za jego biblijne poglądy na temat homoseksualizmu

Filipiński bokser Manny Pacquiao stracił kontrakt znanego koncernu produkującego sportową odzież i obuwie po tym gdy niepochlebnie wypowiedział się o homoseksualistach.

Wybitny pięściarz w swojej ojczyźnie ubiega się obecnie o wybór na senatora. Z tego też powodu bywa gościem programów publicystycznych. W jednym z wywiadów został zapytany o swoję ocenę homoseksualizmu. W krytycznej wypowiedzi Pacquiao stwierdził nawet, że są “gorsi od zwierząt”. Następnie na swoim koncie na Facebooku napisał, że nie ma nic przeciwko samym homoseksualistom ale jest zdecydowanie przeciwny zrównywania ich związków z małżeństwami. Jak potem dodał w komentarzu na Instagramie “powiedział tylko prawdę o której mówi Biblia”.

Mimo to firma Nike ogłosiła zerwanie “związków z Manny Pacquiao” uzasadniając to tym, że “Nike zdecydowanie sprzeciwia się dyskryminacji i ma długą tradycję wspierania i występowania za prawami społeczeności LGBT”.

37-letni Manny Pacquiao jest legendą boksu. Zaczynał swoją zawodową karierę od mistorzstwa w wadze muszej, by następnie próbować szans w kolejnych. Zdobył mistrzowskie pasy wag piórkowej, junior lekkiej, lekkośredniej, półśredniej. Federacje BWAA, WBC, WBO nadały mu tutuł najlepszego boksera pierwszej dekady XXI wieku.

bbc.com/kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]