Córka Jacka Rostowskiego producentką reportażu BBC o „putinizacji” Polski

Aktualizacja: 2016-01-23 10:40 pm

Producentką kontrowersyjnego reportażu stacji BBC, w którym krytycznie i dramatycznie przedstawiono obecną sytuację społeczno-polityczną w Polsce, jest córka byłego wicepremiera Jacka Rostowskiego.

Maya Rostowska. Fot. internet

Brytyjska stacja BBC wyemitowała materiał zatytułowany „Czy Polska jest putinizowana?”, w którym w dramatycznym tonie przedstawiono obecną sytuację społeczno-polityczną w Polsce. Członków KOD ukazano w nim na wzór podziemia opozycyjnego, redaktor naczelny niszowego czasopisma przestrzega przed groźbą końca wolności słowa w Polsce, a były prezenter TVP Piotr Kraśko „ostrożnie” wypowiada się przed kamerą, z obawy przed zbyt otwartą rozmową z dziennikarką z zagranicy.

Jak czytamy na stronach internetowych tygodnika „Do Rzeczy”, producentką tego reportażu jest Maya Rostowska, córka byłego wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego. Według informacji, które opublikowała na swoim profilu na jednym z portali zawodowo-społecznościowych, od kwietnia ubiegłego roku jest producentką w programie BBC „Newsnight World”, w ramach którego powstał materiał nt. sytuacji w Polsce. Po tym, jak zaczęto interesować się jej związkami z BBC i tym konkretnym programem, profil Rostowskiej został usunięty.

Ponadto, kamerzysta który brał udział w kręceniu zdjęć do tego odcinka programu potwierdził, że córka znanego polityka brała udział w produkcji materiału. Przed emisją Maya Rostowska chwaliła się swoim dziełem na Twitterze: „Dzisiaj w BBC »Newsnight« z Katie Razz i Jackiem Garlandem krótko o tym, co wyrabia się w Polsce”. Sama Katie Razzal, która prowadzi odcinek, jest córką brytyjskiego polityka Tima Razzalla, który jako europoseł z ramienia partii Liberalnych Demokratów należy do grupy euroliberałów. Przewodzi jej Guy  Verhosftadta, były premier Belgii, znany ze wspierania Ryszarda Petru i jego Nowoczesnej, a także z ostrych ataków na rząd Beaty Szydło. Jak czytamy na stronach „Do Rzeczy”, Katie Razzall wcześniej nie zajmowała się sprawami politycznymi czy Polską. Jej specjalnością była tematyka religijna, sport oraz tematyka związana z osobami niepełnosprawnymi.

Dorzeczy.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (22 stycznia 2016)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85375 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]