Obama ostrzega: obrońcy życia to terroryści

Aktualizacja: 2009-04-18 10:08 am

Administracja prezydenta USA rozesłała do szeryfów i policji w całym kraju dokument, w którym ostrzega przed amerykańskimi obrońcami życia. Mogą być groźniejsi niż Al-Kaida.

W nowym dokumencie Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego ostrzega urzędników o spodziewanym wzroście „prawicowych ekstremistycznych aktywistów”, dodając, że problemy ekonomiczne i obecność czarnoskórego prezydenta może zaognić problem.

– Jest to skandaliczne i budzi poważne pytania dotyczące liderów i poleceń agencji chroniącej Amerykanów w toczącej się walce z terroryzmem – powiedział Jay Sekulow, prezes Amerykańskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości, podaje dzisiejszy “Nasz Dziennik”. Jego zdaniem, dokument nasuwa pytanie, czy administracja Obamy obraca prace niektórych kluczowych agencji rządowych w „politykę polowań na czarownice”.

– Dlaczego Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wyróżnia grupy obrońców życia, kiedy powinien skupić się na identyfikacji i zatrzymywaniu prawdziwych terrorystów, jak Al-Kaida, którzy nawołują do zniszczenia Ameryki? – pytał. Sekulow ostrzegł, że rozesłany dokument to wykroczenie w stosunku do milionów Amerykanów, którzy mają chronione konstytucyjnie prawo wyrażania poglądu przeciwnego aborcji.

John Boehner, przewodniczący Republikanów, w amerykańskiej Izbie Reprezentantów powiedział, że administracja Obamy niesłusznie przypięła etykietę terrorystów obrońcom życia, posługując się określeniami „obraźliwymi i niedopuszczalnymi” i że departament powinien skupić się na ochronie Ameryki.

Można się już spodziewać nadchodzących prześladowań obrońców życia.

W Oklahomie zatrzymano mężczyznę, którego napis w samochodzie: „Odrzuć Obamę, nie nienarodzonych” policja potraktowała jako grożenie prezydentowi. Natomiast kobieta, która podczas rozmowy telefonicznej z wolontariuszem z biura kampanii prezydenckiej Baracka Obamy wyjaśniła, co sądzi o aborcyjnych poglądach prezydenta, ściągnęła na siebie wizytę tajnych służb, które zostały poinformowane o rzekomym grożeniu prezydentowi śmiercią.

MaRo/ND

Za: Fronda.plCZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8506 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]