Nowy Jork: Weekendowy zakaz poruszania się samochodem w dzielnicach zamieszkałych przez Żydów?

Aktualizacja: 2009-04-17 2:23 pm

Działacze lokalni z nowojorskich dzielnic Williamsburg i Brooklyn Heights po raz kolejny złożyli wniosek do władz miejskich o wprowadzenie zakazu ruchu samochodowego w okresie letnim. Złożony w zeszłym roku podobny wniosek został odrzucony.

Wydział Drogowy miasta Nowy Jork nie ujawnił dotychczas o jaki rejon dzielnicy i w obrębie ilu ulic ma obowiązywać zakaz ruchu samochodowego. Rozpatrywane są obecnie wnioski z pięciu dzielnic.

Wnioski wspierają niektórzy właściciele miejscowych biznesów, którzy spodziewają się powiększenia sprzedaży poprzez wzrost liczby pieszych.

Podwójne dno pomysłu, który mógłby wydawać się godny poparcia jako sprzyjający poruszaniu się pieszych po mieście, polega na tym, że działacze z dzielnic zamieszkałych przez ortodoksyjnych Żydów – a właśnie o te rejony głównie chodzi – chcą w ten sposób uzyskać prawo spokojnego świętowania szabasu, w podoby sposób jak czynione jest to w wielu rejonach izraelskich miast, w których ograniczono lub zakazano ruchu samochodowego.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie DailyNews


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8486 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]