Nowe brytyjskie prawo może zakazać… kadzidła w kościele

Aktualizacja: 2015-09-23 10:24 am

W Wielkiej Brytanii nowe prawo antynarkotykowe może doprowadzić do zakazu używania kadzidła w kościołach. Jak poinformowała brytyjska prasa, projekt ustawy przewiduje zakaz handlu wszelkimi „substancjami psychoaktywnymi”, wpływającymi na świadomość.

Eksperymenty przeprowadzone na myszach wykazały, że wdychanie dymu kadzidlanego prowadzi u tych zwierząt do wzbudzenia uczucia strachu oraz symptomów depresyjnych. W projekcie ustawy zaznacza się, że zakaz nie obejmuje szeregu substancji, takich jak kofeina czy alkohol. Nie ma jednak mowy o substancjach używanych do wytwarzania kadzideł.

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych zapewniło, że rozciągnięcie zakazu na te substancje wydaje się być „nieprawdopodobne”. Prawo jest bowiem wymierzone w „świadomą konsumpcję” różnych substancji w intencji doprowadzenia do „zmian psychoaktywnych”.

Pomimo tego brytyjscy chrześcijanie domagają się od rządu, by w ustawie wykluczono możliwość rozciągnięcia zakazu na kadzidło, traktując je podobnie jak alkohol czy kofeinę. Choć intencje twórców ustawy nie wydają się budzić wątpliwości, to po przyjęciu prawo to może być w przyszłości wykorzystane przeciwko chrześcijanom.

źródło: kath.net

pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83469 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]