Izrael: Jadł niekoszerne – dostał karę aresztu

Aktualizacja: 2015-06-2 8:25 am

Żołnierz izraelskiej armii trafi do aresztu na 11 dni za to, że spożywał w czasie posiłku kanapkę z wieprzowiną, która jest traktowana w judaizmie jako nieczysta.

Według żołnierza nie miał on świadomości, że robi coś nagannego. Jest przybyszem z USA gdzie się wychował. Feralne kanapki przyrządziła mu babcia z którą mieszka w kibucu. W dodatku szeregowy próbował częstować nimi towarzyszy, co szybko doszło do uszu jego dowódcy i spowodowało postępowanie dyscyplinarne. Gazeta “Times of Israel” pisze, że żołnierz odwołał się od decyzji 11 dnia aresztą i kara zostanie mu prawdopodobnie zamieniona na obcięcie urlopów.

timesofisrael.com/kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81764 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]