- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Żydowska „policja” na ulicach Londynu

W rezultacie ataków, do których doszło 7 stycznia w Paryżu, brytyjska policja zwiększyła swą “widzialność” i częstotliwość patroli w większych miastach portowych i aglomeracjach. Na ulice miast wyjechały dodatkowe wozy patrolowe, a w północno-zachodnim Londynie również policja żydowska!

24936FBE00000578-0-image-a-58_1420939394735Samochody tej nowej formacji wyglądają bardzo podobnie do regularnych pojazdów policyjnych, różniąc się jedynie napisem na drzwiach: “Shomrim” – co po hebrajsku znaczy “strażnicy”.

Shomrim jest organizacją ortodoksyjnych żydów, która ściśle współpracuje ze stołeczną Metropolitalną Służbą Policyjną, jej wolontariusze przechodzą policyjne szkolenia i otrzymują policyjne mundury, ale bez insygniów, oraz kamizelki nożoodporne.

Formacja ma siedzibę w północno-zachodnim Londynie oraz jest blisko powiązana z analogiczną organizacją w Londynie północno-wschodnim, a jej wolontariusze patrolują teren dzielnic żydowskich w poszukiwaniu wykroczeń “antysemickich” i posiadają prawo przetrzymywania osób zatrzymanych przez 24 godziny.

Daily Telegraph

AJ

Za: Mysl konserwatywna (14 stycznia 2015)

 

ZOB. RÓWNIEŻ: