Hillary Clinton – radykalna w złym kierunku

Aktualizacja: 2014-03-18 12:42 pm

„Nie ma postępu ludzkości bez zagwarantowania kobietom prawa do aborcji!” – powiedziała na forum ONZ była amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton. Polityk przemawiała z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Clinton, która prawdopodobnie będzie się ubiegać o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2016 r., jest przekonana, że wszelkie działania na rzecz poprawy sytuacji kobiet zawsze mają zaczynać się od zwiększenia dostępu do antykoncepcji i aborcji.

Według Hillary Clinton ograniczenia aborcji „hamuje postęp ludzkości”. Tylko możliwość „ochrony zdrowia reprodukcyjnego oraz praw kobiet” jest gwarantem równości między kobietami i mężczyznami i przyczynia się do rozwoju społecznego. Za punkt wyjścia, jeśli chodzi o prawa kobiet, Clinton uznała rozszerzenie dostępu do “usług w zakresie planowania rodziny”, takich jak antykoncepcja i aborcja.

Aborcja jako podstawowe prawo człowieka od dawna jest obsesją pani Clinton. W opinii komentatorów politycznych, to właśnie ona popchnęła swego męża, ówczesnego prezydenta  Billa Clintona, do podpisania w 1993 r. pięciu zarządzeń umożliwiających finansowanie aborcji z funduszy federalnych.

W 1994 r. Clintonowie ustalili skład amerykańskiej delegacji na konferencję ONZ w sprawie ludności i rozwoju w Kairze. Wybrali przedstawicieli środowisk pro-aborcyjnych, którzy mieli przeforsować uznanie swobodnego dostępu do aborcji za „fundamentalne prawo człowieka”. „Usługi aborcyjne” miały zostać wymienione w definicji “świadczeń na rzecz zdrowia reprodukcyjnego”.

Hillary Clinton, która przez całą swoją polityczną karierę domagała się pełnej legalizacji aborcji, wykorzystywała w swych spotach wyborczych fakt, że kiedyś spotkała się z bł. Matką Teresą z Kalkuty – osobą, która określała aborcję jako największe zagrożenie dla pokoju na świecie.

A teraz ciekawostka. W 2013 r., na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, w „uznaniu wybitnych zasług w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy” Hilary Clinton została odznaczona Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego LifeSiteNews (K.Andersen) – 13.03.2014 r.]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73913 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]