Tusk ogłasza konkurs “patriotyczny”. Nagroda? Spotkanie z Władysławem Bartoszewskim

Aktualizacja: 2013-11-7 2:24 pm

Na profilu Kancelarii Premiera na Facebooku ruszył konkurs z okazji 11 listopada. Nagrodą jest rozmowa w siedzibie Kancelarii z Władysławem Bartoszewskim. Jakich wrażeń mogą spodziewać się laureaci? Przypominamy najbardziej “patriotyczne” wypowiedzi ministra Bartoszewskiego.

Dziś na profilu Kancelarii Premiera na Facebooku wystartował konkurs „Dumni z Polski”. Za pośrednictwem specjalnej aplikacji na Facebooku każdy może dokończyć zdanie: „Jestem dumny z Polski bo…”. 

Jak informuje Kancelaria Premiera – “na autorów 10 najciekawszych odpowiedzi czeka niepowtarzalna nagroda – spotkanie z Władysławem Bartoszewskim. Będzie to wyjątkowa okazja do osobistego spotkania z człowiekiem, który dla wielu pokoleń jest legendą i symbolem patriotyzmu. Zwycięzcy konkursu będą mogli porozmawiać z ministrem Bartoszewskim o tym, jaka Polska była wczoraj, a jaka jest dziś. A także zadać pytanie, dlaczego powinniśmy być dumni z Polski”.

Dla czytelników, którzy się nie załapią na tę jakże cenną nagrodę, portal niezalezna.pl prezentuje filmowy skrót najcelniejszych myśli “legendy i symbolu patriotyzmu”:

Niestety – na nagraniu brakuje jednej ważnej wypowiedzi, pochodzącej z wywiadu udzielonego w 2011 r. niemieckiej gazecie “Die Welt”. Władysław Bartoszewski wspominał w nim czasy II wojny światowej:

Mieszkałem w domu pełnym inteligencji przy ul. Mickiewicza 37, na II piętrze. Ale jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Jeżeli niemiecki oficer zobaczył mnie na ulicy i nie otrzymał rozkazu aresztowania mnie, nie miałem się czego bać. Ale gdy polski sąsiad, który zauważył, że kupiłem więcej chleba, niż zwykle – musiałem się bać”.

Być może Władysław Bartoszewski rozwinie ten temat w rozmowie z laureatami konkursu organizowanego przez Donalda Tuska.

KOMENTARZ BIBUŁY: Laureatowi tejże nagrody, polecamy najpierw zaznajomienie się niektórymi wątpliwościami:

a następnie zadanie następujących pytań do p. Bartoszewskiego:

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=71132 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]