Peru: Biskup wydalony ze stanu kapłańskiego za pedofilię

Aktualizacja: 2013-09-28 9:49 pm

Jak podają światowe media Gabino Miranda Melgarejo został usunięty ze stanu kapłańskiego. Nie wystarczyło papieżowi usunięcie się duchownego z funkcji biskupa pomocniczego.

Usunięcie ze stanu kapłańskiego to najpoważniejsza z kar jakie mogą spotkać księdza w procesie kanonicznym. Osobno toczy się proces karny wobec byłego biskupa.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Peru zadeklarował również swe “pełne poparcie” dla dochodzenia, które prowadzi w sprawie byłego duchownego peruwiańska prokuratura.

Media wspominają, że usunięty biskup był związany z Opus Dei. Samo Dzieło wydało wydało komunikat, w którym dalo do zrozumienia, że posiada bardzo niewiele informacji na temat sytuacji biskupa Gabino Mirandy Melgarejo.

Powinniśmy mieć nadzieję, że Papież będzie kondekwentny w swojej postawie zero tolerancji dla pedofilii 

ToR/Washington Post

Za: Fronda.pl (28.09.2013) -- [Org. tytuł: « Biskup wydalony ze stanu kapłańskiego za pedofilię»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70527 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]