USA: w New Jersey zakazano leczenia homoseksualizmu

Aktualizacja: 2013-07-1 9:55 am

Senat stanowy w New Jersey przyjął projekt, który zakazuje terapeutom prób leczenia nieletnich homoseksualistów w zakresie ich orientacji seksualnej. Teraz ustawa czeka na podpis gubernatora Chrisa Christie.

Tymczasem sam gubernator odmówił przedstawienia swojej opinii na temat proponowanego zakazu. Przeciwnicy ustawy twierdzą, że ogranicza ona możliwości działania tak rodziców, jak i terapeutów, przynosząc w ten sposób szkody dzieciom.

Zwolennicy zakazu twierdzą, że nie można mówić młodym ludziom, że homoseksualizm może być leczony.W projekcie chodzi o to, by zakazane były działania związane ze „zmianą” orientacji seksualnej pacjentów.

Podobny zakaz próbował przyjąć stan Kalifornia. Jak orzekł sąd, był on sprzeczny z konstytucją.

Źródło:cbn.com

Marcin Rak

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69191 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]