Nowe prawo we Włoszech: Ranne zwierzęta będą traktowane na włoskich drogach jak ranni ludzie…

Aktualizacja: 2012-12-16 4:23 pm

Od 27 grudnia we Włoszech wchodzi w życie przepis Ministerstwa Transportu, który nakazuje kierowcom udzielenie pomocy rannemu zwierzęciu, które zobaczą na drodze. Będzie to taki sam obowiązek, jak udzielanie pomocy ludziom – ofiarom wypadków.

Dotyczy to również wypadków, które zostały spowodowane przez innych użytkowników dróg.

Kierowca wiozący poszkodowane zwierzę do kliniki weterynaryjnej będzie miał takie same, nadzwyczajne uprawnienia, jak ktoś, kto przewozi do szpitala rannego człowieka. Będzie miał prawo do nieprzestrzegania – jeśli to konieczne – znaków ograniczenia szybkości. Bedzie też mógł przejechać skrzyżowanie na czerwonym świetle bez narażania się na mandat policyjny.

Przepis ten ukazał się w najnowszym włoskim Dzienniku Ustaw i jest szeroko komentowany przez sobotnie włoskie media.

Już dwa lata temu był wprowadzony w stosunku do kierowców, którzy – z własnej winy, czy nie – spowodowali kontuzję lub zranienie zwierzęcia na drodze.

Teraz będzie obowiązywał wszystkie osoby prowadzące pojazdy.

Jak napisał w sobotę wielki dziennik “Corriere della Sera”, przypuszczalnie następnym krokiem w polepszaniu bezpieczeństwa zwierząt na włoskich drogach będzie zorganizowanie specjalnego drogowego pogotowia ratunkowego dla zwierząt.

sm/(PAP)

Za: Fronda.pl (15.12.2012) -- [Org. tytuł: « Nowe, dziwne-prawo we Włoszech: Ranne zwierzęta będą traktowane na włoskich drogach jak ranni ludzie!»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=65073 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]