Po dwóch latach pracy, 34-letni sędziowie przejdą na emerytury?

Aktualizacja: 2012-12-12 3:44 pm

Bunt sędziów z likwidowanych sądów. 34 letni sędziowie chcą stanu spoczynku – czyli sędziowskiej emerytury, To po raz kolejny pokazuje etykę i klasę polskich sędziów.

74 sędziów z likwidowanych sądów nie godzi się na zmiany i chce przejść w stan spoczynku – czytamy w “Gazecie Wyborczej”. 1 stycznia zlikwidowanych zostanie 79 sądów rejonowych i będą one przekształcone w wydziały zamiejscowe innych sądów. Zmiana dotyczy ponad pół tysiąca sędziów. Niektórzy teraz będą musieli dojeżdżać do pracy. To się im nie podoba i pewnie dlatego proszą ministra sprawiedliwości o zgodę na przejście w stan spoczynku.

Zdaniem Jarosława Gowina, który był gościem “Sygnałów dnia”, buntuje się tylko garstka sędziów. – Bunt polega na tym, że przykładowo 34-letni sędzia po przepracowaniu dwóch lat chce przejść w stan spoczynku, czyli przez najbliższe 50 lat zamierza pobierać siedem tysięcy nie pracując. Ocenę tego zachowania pozostawiam słuchaczom – mówił w Jedynce szef resortu sprawiedliwości.

Minister zaznaczył, że nie odejdzie od zmian w sądownictwie. – Polacy bardzo dużo płacą za sądownictwo. Jeśli chodzi o nakłady jesteśmy na drugim miejscu w Unii Europejskiej, a jeżeli chodzi o czas orzekania jesteśmy na miejscu ostatnim. Pora z tym skończyć – podkreślił Gowin. – Niektórzy z sędziów będą musieli orzekać nie w jednym sądzie, jak do tej pory, tylko w dwóch sądach, a czasami nawet w trzech. Bycie sędzią to jest służba i takiej postawy oczekuję od sędziów.

Polskieradio.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Trudno doprawdy ocenić obiektywnie czy zmiany wprowadzane przez “Ministerstwo Sprawiedliwości” (swoją drogą, ta nazwa to tylko taki żart w III RP) mogą przyczynić się do jakiejś poprawy sytuacji, czy to swoista sztuka dla sztuki, bo przecież urzędnicy ministerialni też muszą się wykazać jakimiś inicjatywami. W każdym razie, bunt sędziów post-peerelowskich, ich synalków, wnuków oraz wszelka inna zaraza, która po kumotersku otrzymała takowe stanowiska i władzę, pokazuje nam, że rzeczywiście wielu z nich powinno przejść na nie-zasłużoną emeryturę. Oczywiście, bez prawa wynagrodzenia, bo na to też nie zasłużyli.

Za: Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu (12 grudnia 2012) -- [Org. tytuł: « 34 letni sędziowie chcą stanu spoczynku - czyli sędziowskiej emerytury»]

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64914 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]