- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Nie będzie komisarzem UE, bo jest katolikiem

Gdy Tonio Borg otrzymał nominację na komisarza Unii Europejskiej ds. zdrowia, wokół jego osoby rozpętała się burza. Lobby laickie, proaborcyjne i LGBT połączyły siły w prowadzeniu przeciwko niemu negatywnej kampanii tylko dlatego, że jest katolikiem.

Kandydaturę Borga zaczęto kwestionować zarzucając mu, że jego chrześcijańskie wartości są sprzeczne z „wartościami europejskimi”.

Sytuacja pochodzącego z Malty polityka poruszyła internautów na całym świecie. W wielu krajach rozpoczęto nawet akcje protestacyjne w jego obronie. Jak informuje serwis pch24.pl [1]także w Polsce ruszyła akcja polegająca na wysyłaniu europosłom listów protestacyjnych, potępiających dyskryminację pochodzącego Tonio Borga ze względu na jego wiarę. Zdaniem obrońców kandydata na komisarza UE ds. zdrowia. wszelkie próby wciągnięcia go na czarną listę stanowią jawne naruszenie podstawowych wolności zapisanych w Karcie Praw Podstawowych UE.

Nominacja na Komisarza UE wydaje się być uzależniona od stanowiska sprzyjającego aborcji i homoseksualizmowi. Lobby LGBT i lobby proaborcyjne wyrażają zaniepokojenie z powodu poglądów p. Borga w kwestiach dotyczących rodziny, małżeństwa oraz aborcji (…) Zgodnie z Kodeksem Postępowania Komisarzy ((2011) 2094) osobiste poglądy komisarza nie wpływają na decyzję Komisji. Kandydat Borg jasno sformułował swoją wolę respektowania Kodeksu Postępowania Komisarzy, uczynił to w swoich pisemnych odpowiedziach na pytania Parlamentu Europejskiego – napisali autorzy listu protestacyjnego.

Autor: pł, | Źródło: niezalezna.pl, pch24.pl

  • [2]
  • [3]
  • [4]
  • [5]