Cejrowski: Ekskomunikować księdza Bonieckiego za zdjęcie z Nergalem

Aktualizacja: 2012-10-30 2:10 pm

 „Jego przełożony powinien go obłożyć ekskomuniką, władza kościelna powinna zareagować natychmiast na to publiczne zgorszenie” – stwierdził Wojciech Cejrowski, komentując spotkanie ks. Adama Bonieckiego z liderem Behemotha, Nergalem. Na krakowskich targach książki duchowny otrzymał od Darskiego jego najnowszą książkę „Spowiedź heretyka” i nawet poprosił o dedykację, czym pozytywnie zaskoczył Nergala.

W piątek na swoim profilu na Facebooku Adam Darski zamieścił wspólne zdjęcie z ks. Bonieckim. Fotografia została wykonana na krakowskich targach książki. Nergal podarował duchownemu swoją książkę „Spowiedź heretyka”, zaś ten poprosił go o dedykację. „W drodze na Targi Ksiazki do Krakowa spotkalem…ks. Bonieckiego! Jak sie okazalo, cel naszej podrozy jest ten sam. Sprezentowalem mu “Spowiedz heretyka” i uscisnalem reke… zaskoczyl mnie proszac o dedykacje:) Ks. Adam Boniecki stanal w mojej obronie w niejednej debacie publicznej, narazajac sie tym samym hierarchom koscielnym. Szacunek i sympatia ponad podzialami? Jestem na TAK” – napisał Nergal na swoim Facebooku.

„Natychmiast jego przełożony powinien go obłożyć ekskomuniką, władza kościelna powinna zareagować natychmiast na to publiczne zgorszenie. O tym powinno trąbić się we wszystkich mediach. Skoro zdarzyło się to w Krakowie, to powinien to zrobić lokalny biskup. Nie jestem specjalistą od prawa kanonicznego, ale tak mi się wydaje na chłopski rozum. Niegodziwe zachowanie księdza, który posługuje się w tym przypadku rangą kościelną – to jest ksiądz Kościoła Katolickiego – a dopiero potem pan Boniecki. Tego nie wolno było zrobić, to skandaliczne zachowanie. To osobiście dotyka również mnie (…)” – stwierdził w rozmowie z portalem conowego.pl Cejrowski.

eMBe

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=62688 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]