„Rasistowskie” banany zakazane w Gdańsku

Aktualizacja: 2012-10-15 8:57 am

Na mecze gdańskiej Lechii rozgrywane na PGE Arenie widzowie nie mogą wnosić (obok innych przedmiotów zakazanych w ustawie o imprezach masowych) także… bananów. Przy wejściu na obiekt pojawił się nawet znak z przekreślonym owocem. Jak powiedział rzecznik gdańskiego klubu, Michał Lewandowski zakaz został wprowadzony na wniosek szefa bezpieczeństwa BKS Lechia. Władze klubu obawiają się, że owoce mogą posłużyć do rzucania nimi w czarnoskórych zawodników, co w przeszłości miało miejsce podczas meczów Lechii. Absurdalny zakaz póki co funkcjonuje tylko w Gdańsku, choć może wkrótce pomysł trójmiejskich działaczy znajdzie naśladowców wśród innych klubów piłkarskich w Polsce.

Komentarz: Proponujemy rozszerzyć zakaz także na wyroby czekoladowe oraz czarną kawę. Jak szaleć to szaleć!

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=62027 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]