SLD zawarło umowę z wietnamskimi komunistami

Aktualizacja: 2012-09-14 12:07 pm

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller, w ubiegłym tygodniu gościł w Wietnamie. Podpisał tam umowę o współpracy z partią komunistyczną.

Kulminacyjnym punktem wizyty szefa SLD w Wietnamie, było spotkanie z Sekretarzem Generalnym Komunistycznej Partii Wietnamu, towarzyszem Nguyễnem Phú Trọngiem. Obaj politycy podpisali umowę o współpracy obu ugrupowań, na rzecz zwiększenia wymiany gospodarczej między państwami oraz nad wybranymi zagadnieniami stosunków międzynarodowych. Miller spotkał się również z prezydentem Hanoi czyli stolicy kraju, a także przedstawicielami rządu i parlamentu.

Komunistyczna Partia Wietnamu jest dominującą partią kraju, zajmującą 458 z 498 miejsc w parlamencie. Rządzi od 1976 roku, po zjednoczeniu północnego i południowego Wietnamu. Do dziś symbolem partyjnym jest sierp i młot.

MM

  Tags: , ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=60854 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]