Europie rośnie pokolenie analfabetów

Aktualizacja: 2012-09-7 8:14 am

Dane Unii Europejskiej przynoszą zatrważającą prawdę o edukacji w krajach europejskich. Unijny odsetek 15-latków mających problem z czytaniem ze zrozumieniem, wynosi już ponad 19,6%. W Polsce grupa ta liczy 15%.

Unijna komisarz ds. edukacji, kultury i młodzieży Androulla Vassiliou z cypryjskiej liberalnej partii Zjednoczeni Demokraci, twierdzi, że problem z czytaniem i pisaniem, może mieć ponad 75 z 500 milionów mieszkańców Unii Europejskiej. Badania przeprowadzone we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii mówią o prawie 20% dorosłych osób, nie posiadających wystarczających umiejętności pisania i czytania, aby spełniać wymagania współczesnego społeczeństwa.

Według danych UNESCO, na całym świecie czytać i pisać nie potrafi ponad 775 milionów ludzi.

Źródła: Rzeczpospolita / Gazeta.pl

MM

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=60655 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]