Szwajcaria: Krytyka decyzji Papieża

Aktualizacja: 2009-01-31 3:02 pm

Ponad 200 księży i teologów krytykuje, w liście otwartym, decyzję Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z czterech biskupów lefebrystów.

Ponad 200 szwajcarskich księży i teologów wyraziło swój sprzeciw wobec zdjęcia ekskomuniki z czterech biskupów lefebrystów. Wpisuje się ono w szereg „bardzo wstecznych” decyzji obecnego papieża – napisali w liście otwartym do Konferencji Episkopatu Szwajcarii.

Ponadto za skandaliczne uznali oni zdjęcie ekskomuniki z bp. Richarda Williamsona, gdyż jego wypowiedzi negujące zagładę Żydów w czasie II wojny światowej stanowią wielki problem w stosunkach katolicko-żydowskich. Decyzja ta budzi u sygnatariuszy listu niepokój co do tendencji panujących w Watykanie.

Jednocześnie list wspiera stanowisko wyrażone w tej sprawie przez Konferencję Episkopatu Szwajcarii. W komunikacie ogłoszonym 27 stycznia biskupi zdystansowali się od zniesienia ekskomuniki. Uznali także za „całkowicie nie do przyjęcia” słowa bp. Williamsona o nieistnieniu komór gazowych i zaniżonej do 200-300 tys. liczbie ofiar Holokaustu. Przeprosili też wspólnotę żydowską w Szwajcarii.

CHR za wiara.pl/KAI/jk

Za: Christianitas.pl


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6057 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]