Obama był członkiem skrajnie lewackiej partii

Aktualizacja: 2012-06-9 10:03 pm

Potwierdziło się to o czym cztery lata temu, podczas prezydenckiej kampanii, milczał amerykański establishment. Jak wynika z dokumentów lewackiej organizacji Stowarzyszenie Organizacji Społecznych na rzecz Reform  (ACORN) Barack Obama był członkiem jej politycznego ramienia – Nowej Partii.

O sprawie informowali prawicowi dziennikarze amerykańscy w 2008 roku podczas kampanii prezydenckiej. Establishment spuścił jednak zasłonę milczenia na polityczną przeszłość Obamy. Obecny prezydent USA zapytany podczas jednej z wyborczych debat o swoje powiązania z ACORN odpowiedział enigmatycznie, że pomagał tej organizacji jako prawnik w kwestiach procesowych.

W dodatku sztab wyborczy Obamy twierdził wprost, że nigdy nie należał on do żadnej innej partii poza Partią Demokratyczną.

Tymczasem w dokumentach ewidencyjnych ACORN znajdujemy zapis z dnia 11 stycznia 1996 roku: „Barack Obama, kandydat do Senatu w stanie Illions z 13 okręgu wyborczego, wygłosił oświadczenie do członków (Nowej Partii –przyp. KG) i odpowiadał na pytania. Następnie podpisał specjalne zobowiązanie i poprosił o poparcie ze strony Nowej Partii. Został wówczas członkiem naszego ugrupowania”.

Nowa Partia, czyli polityczne ramię organizacji ACORN, to lewackie ugrupowanie wrogie głównemu nurtowi politycznemu w partii Demokratycznej. Jego program jest antykapitalistyczny i antysystemowy.

Sama organizacja ACORN również cieszy się w Ameryce złą sławą. Znana jest z bandyckich akcji, jak np. fałszowanie list rejestracyjnych dla wyborców.

Źródło: nationalreview.com

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57496 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]