Marta Kaczyńska: Przykro mi

Aktualizacja: 2012-06-4 10:29 am

Wczoraj przez chwilę oglądałam opolski kabaret Stanisława Tyma. Żarty z gatunku rożnych – od spraw łóżkowych po Euro. Średnio zabawne, ale znośne pisze na swojej stronie na portalu społecznościowym facebook.pl Marta Kaczyńska.

W rolach głównych S. Tym i Krystyna Janda. W skeczu w kaloszach (obuwie mające zapewnić dotarcie suchą nogą przez niedokończone autostrady do stadionów) Janda wcieliła się w rolę cudzoziemki, która dość biegle włada językiem ponieważ ogląda dużo telewizji polskiej i… dziwi się, że od dwóch lat mowa jest prawie wyłącznie o samolocie. Po tej kwestii widownia wybucha gromkim śmiechem. Żart drwiący z katastrofy dla zrównoważenia wątku autostrad.

Muszę przyznać, że dawno nie poczułam się tak rozczarowana i zasmucona. Jak można drwić sobie ze śmierci tak wielu osób ? Jak można śmiać się z zawstydzającej nieudolności naszego państwa? Jak można żartować z tego jak w sprawie Smoleńska poniżają nas Rosjanie? Nie chcę pisać o największej narodowej tragedii ostatnich dziesięcioleci, bo to oczywiste, ale dla wielu zbyt upolitycznione. Odwołuję się do uczuć, które powinny być znane każdemu z nas i nie pozwalać wyśmiewać niewyjaśnioną śmierć – kogokolwiek.

Przykro mi tym bardziej, że wiem jak bardzo cenili Krystynę Jandę moi śp. Rodzice.

Marta Kaczyńska


KOMENTARZ BIBUŁY: Niestety, tzw. elita artystyczna III RP, po raz kolejny ukazała jak bardzo się zeświniła, jak bardzo zdegradowała. I nie dotyczy to jedynie Stanisława Tyma i Krystyny Jandy, lecz i wielu, wielu innych aktorów, satyryków (np. odstawiane ostatnimi laty prymitywne skecze w wykonaniu Jacka Fedorowicza i Zenona Laskowika), którzy z taką pasją poświęcają się ogłupianiu polskiej publiczności. Niestety, skutecznie).

A swoją drogą chętnie usłyszymy publiczne przyznanie się do – lub zaprzeczenie – swojego pochodzenia żydowskiego Stanisława Tyma (i innych aktorów czy satyryków). Dlaczego tak zasadnicze fakty są ukrywane?

Za: niezalezna.pl (2012-06-03 ) -- [Org. tytuł: « Marta Kaczyńska: Przykro mi »]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57336 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]