Obama popiera legalizację jednopłciowych „małżeństw”

Aktualizacja: 2012-05-10 8:53 am

Prezydent Stanów Zjednoczonych zadeklarował, że poprze legalizację związków osób tej samej płci. To efekt blisko dwuletniej „ewolucji” poglądów demokraty na istotę małżeństwa.

Deklaracja poparcia padła w trakcie rozmowy przeprowadzonej w środę przez dziennikarza stacji ABC Robina Robertsa. Jak tłumaczył, zdecydował się poprzeć jednopłciowe związki dzięki rozmowom z jego homoseksualnymi przyjaciółmi i rodziną. – Wahałem się odnośnie małżeństw gejów po części dlatego, ponieważ myślałem, że związki cywilne byłyby wystarczające – tłumaczył Obama. Dla naruszenia prawa naturalnego prezydent znalazł także motywy… religijne (sic!).

Komentatorzy podkreślają, że taka publiczna deklaracja stanowi ważny krok, nawet jeśli nie idą za tym bezpośrednie projekty. Decyzja ta miała miejsce przed uzyskaniem nominacji Partii Demokratycznej w nadchodzących wyborach. Dla części komentatorów, jest to sposób na wprowadzenie do kampanii prezydenckiej kontrowersyjnych kwestii obyczajowych, silnie polaryzujących amerykańskie społeczeństwo. W ostatnim czasie publicznego wsparcia jednopłciowym „małżeństwom” udzielili inny członkowie obecnej administracji, w tym wiceprezydent Biden i sekretarz do spraw edukacji Arne Duncan.

nytimes.com

mat

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56553 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]